zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Citronovo-limetové košíčky s pusinkou
Autor: profimedia.cz Citronovo-limetové košíčky s pusinkou

Citronovo-limetové košíčky s pusinkou

Hodnoceno: 128x
Pokud do dezertu přidáte limetku či citron, získá tím jemnou svěží chuť. Přesně jako tyto citronovo-limetové košíčky s pusinkou. Vyzkoušejte a sami uvidíte, jak jsou úžasné.
do 1 hodiny
6 porcí

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 190 °C, u plynové na stupeň 5. Do trouby dejte pečicí plech, aby se předehřál. Těsto rozválejte na tenko, vyřízněte z něho 6 kousků podle velikosti formičky. Namačkejte do formiček tak, aby byly všechny vroubky vyplněny a odřízněte přečnívající okraje. Na pár místech propíchejte těsto na dně vidličkou a dejte formičky na 15 minut do lednice.
  2. Do velké nádoby dejte cukr, limetovou i citronovou kůru i šťávu, a nakapejte barvivo – pokud ho použijete. Vmíchejte double cream a zahušťovací granule. Dejte do mikrovlnky na střední hodnotu na 3 minuty, dokud směs nezhoustne a nebude hladká. Poté vmíchejte žloutky.
  3. Formy s těstem vyložte pečicím papírem, nasypte na ně suché fazole a pečte na horkém plechu 8 minut. Vyndejte fazole a papír a pečte další 2 minuty.
  4. Zmírněte teplotu na 180 °C, u plynové trouby na stupeň 4. Limetovo-citronovou směs nalijte do formiček s předpečeným těstem.
  5. Pusinky: Vyšlehejte bílky do tuhé pěny. Postupně přidávejte cukr po jedné lžíci, dokud ho nevypotřebujete a pusinková směs nebude hladká a lesklá.
  6. Natlačte nebo lžící naneste pusinky navrch košíčků a pečte asi 15 minut, dokud povrch nebude pevný.

Citronovo-limetové košíčky s pusinkou Foto:

Citronovo-limetové košíčky s pusinkou, foto: Profimedia.cz

reklama