návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Chalupářský moučník

do 30 minut
Chalupářský moučník
Chalupářský moučník
Nebojíme se říct, že tenhle chalupářský moučník podle Markéty zvládne každé malé dítě. Je totiž opravdu jednoduchý, nicméně to vůbec neznamená, že by byl obyčejný. Chutově je totiž přímo delikatesní.
Reklama
Reklama

Do mísy nasypte polohrubou mouku, přidejte kypřící prášek, cukr, lžíci kakaa a promíchejte. Dále přidejte asi hrst rozinek, asi deci oleje a angrešt i se šťávou. Směs promíchávejte opatrně, protože angrešt je křehký a lehce by se vám rozmačkal.

Těsto nalijte do formy vyložené pečícím papírem, lehce rozprostřete po formě a dejte do trouby předem vyhřáté na 180 stupňů asi na dvacet minut.

Moučník si po upečení nechte ve formě vychladnout. Poté ji opatrně otevřete. Dozdobte čokoládou, kterou si předem nechte rozehřát ve vodní lázni. Doprostřed dejte čokolády o něco více a dekoraci dokončete snítkou máty.

 

Další novinky a zajímavé tipy najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama