Novinky na trhu: vegetariánský box, kvalitní oleje nebo sýr

Další porce novinek v druhé polovině měsíce! Pojďte s námi prozkoumat nabídku oblíbené bageterie nebo značku, která pracuje s oleji. :)

BB Box sází na vegetariánské občerstvení

BB Box, firemní občerstvení s online objednáním a expresním doručením od Bageterie Boulevard, rozšiřuje svoji nabídku. Nově se v ní objevuje čistě vegetariánský bagetový box, reagující na měnící se jídelníček českých „bílých límečků“. Pětina z nich totiž uvažuje, že kvůli lepší životosprávě bude omezovat maso. Další vegetariánské občerstvení bude postupně přibývat.

Nový Vegebox je tradičně složen ze 16 kousků baget. Obsahuje dvě příchutě – bagetu s avokádem a pečenými paprikami a caprese bagetu s rajčaty, pestem a mozzarellou. Receptury byly vybrány na základě rozsáhlého panelu a procházely náročným laděním. Míří především na společnosti a státní instituce, které chtějí svým zaměstnancům nebo účastníkům meetingů dopřát také bezmasou alternativu občerstvení.

Olivový ráj

Mistři ve výrobě olejů od roku 1932 dobývají český trh. Značka La Chinata nedávno otevřela své kamenné obchody v Brně a Ostravě. Pražská pobočka už je také v dohlednu. E-shop nabízí doručení kdekoliv po republice. Produkty obohatí všechny smysly. Portfolio produktů je široké. Oleje, gurmet, kosmetika, domov a dárková mix balení. Téměř vše na bázi olivového oleje.

Olivový olej začali lisovat ve Španělsku v okrese Sierra de Gata. Tehdy se olej získával velmi pracně pomocí kamenných mlýnků a poté se lisoval z drtiny olej. Dnes se používá již modernější systém mletí a lisování. Přestože je postup stále mechanický, dokážou nyní získat větší množství panenského olivového oleje nejvyšší kvality.

Valašský nářez

Valašský nářez je jedním z nejprodávanějších výrobků značky Váhala, a to především pro své mnohostranné využití ve studené i teplé kuchyni. Plátky přidejte na obložené mísy s masem a sýry nebo si ho dopřejte jen na dobrém chlebu s máslem. Za svou kvalitu je oceněn značkou Český výrobek.

Lahodný kozí váleček

Vychutnejte si francouzský zrající kozí sýr Bûche de chèvre affinée Soignon 180 g s více jak 120letou tradicí. Sýr ve formě podlouhlého válečku s bílou plísní na povrchu je oceňován pro svoji specifickou vůni i jemnou chuť. Je vyrobený z pasterizovaného kozího mléka. Vyzkoušejte ho v receptu na přípravu francouzského koláče tzv. quiche, na salát nebo zapečený v toustu či s grilovanou zeleninou.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty