8x nové kuchařky pro zdravý životní styl

8x nové kuchařky pro zdravý životní styl

Hledáte inspiraci a nové zdravé recepty? Přinášíme vám přehled nových kuchařek, které se právě zdravým životním stylem zabývají. Ať už se snažíte omezit cukr, zajímá vás veganská nebo raw strava, oblíbili jste si smoothie nebo objevujete tradiční obiloviny nebo superpotraviny...

Superpotraviny – zdroje síly z přírody

Susana Bingemer

Knížka nabízí souhrn všeho důležitého o zdravých látkách obsažených v superpotravinách a o jejich blahodárných účincích: 25 podrobných portrétů nejdůležitějších superpotravin – exotických i domácích – s praktickými tipy a více než 40 veganskými recepty. Lákavým bonusem je interview s experty na téma řasy, obilné trávy a divoké byliny.

Vydalo nakladatelství NOXI.

Lahodně s Ellou každý den

Ella Woodward

Pokračování kuchařky Lahodně s Ellou není jen tak obyčejným seznamem receptů jako mnoho jiných knih tohoto typu. Není to ani nudné povídání o nějaké další dietě. Je to velmi zajímavá kniha, díky které se naučíme těšit z přírodního jídla a zároveň dopřejeme tělu to, co nejvíce potřebuje. Autorka si je navíc vědoma složitosti a uspěchanosti dnešní doby, a proto dbala na to, aby se její recepty daly připravit snadno a rychle. Je to jedinečná publikace, která člověku umožní zlepšit kvalitu života bez velké námahy.

Vydalo nakladatelství DOBROVSKÝ

Zrno je grunt

Laura Agar Wilsonová

Objevte blahodárné účinky a skvělou chuť nejrůznějších odrůd zrn, které naši předci běžně začleňovali do svého jídelníčku! Pokud vás zajímá, k čemu se hodí proso, kamut, quinoa nebo pohanka, jak si jednoduše připravit domácí granolu či skvělý salát s kuskusem, fíky a kozím sýrem, je tato kniha přesně pro vás.

Vydalo nakladatelství IKAR.

Zelené smoothie

Christian Guth, Burkhard Hickisch

Zdravé mini-jídlo z mixéru

Zelená smoothies, umixovaná v několika minutách z plodů a zelených listů, mají fantastické zdravotní účinky. Jejich tajemství spočívá v koncentrovaných vitálních látkách, jež upevňují váš imunitní systém a obranyschopnost. Pokud chcete zhubnout, regulovat funkci střev, přirozeně posilovat svaly, podpořit vnitřní klid či jen lépe spát, tak vás kniha může inspirovat k tomu najít pro každou příležitost ten správný koktejl.

Vydalo nakladatelství NOXI.

Pryč s cukrem

Tori Haschka

Chcete získat víc energie, zhubnout pár kilogramů – a udržet si to? Toužíte mít lepší pleť? Přejete si, aby vaše strava byla nápaditější a nebyla založena na pečivu, bramborách, těstovinách a rýži? Australanka Tori Haschka, autorka uznávaných knih o jídle a cestování i jednoho z nejlepších kulinárně cestovatelských blogů na světě, vám se svými sytivými a lahodnými recepty ukáže, jak na to. Hledala inspiraci po celém světě a postupně se zamilovala hlavně do semínek a luštěnin. Díky jejím receptům a radám přestanete být závislí na sacharidech chudých na živiny. Čeká vás povzbuzení a posilnění k snídani, lehké dobroty k zobání na párty, jiný pohled na téma tekutý oběd neboli polévky, netradiční přílohy a saláty, letní libové hody, hřejivá podzimní jídla a božské dezerty. A co k tomuto způsobu stravování potřebujete především? Tvořivost v kuchyni – a tou se od Tori jistě „nakazíte".

Vydalo nakladateství SLOVART.

Snídaně s láskou

David Bez

Dokonalé zdravé snídaně snadno a rychle

O důležitosti správné snídaně coby energetické bomby, která ovlivní náš výkon i náladu prakticky po celý den, byly popsány stohy papíru. Ale ruku na srdce – co k ní pořád vymýšlet? Pomocnou ruku podá autor, který pro vás připravil 150 báječných receptů. Jednoduchá a pestrá jídla, která jsou jak pastvou pro oči, tak škálou ingrediencí a chutí pro všechna roční období. Ovoce, zelenina, cereálie, bylinky, mléčné výrobky – to vše jsou hesla, která znamenají zdravý start dne. David Bez je ale sestavil do tak lákavých kombinací, že je budete rádi nejen jíst, ale i připravovat.

Vydalo nakladateství SLOVART.

Cukr – rafinovaný jed

Kurt Mosetter a kolektiv

Podobně jako nikotin či alkohol se i cukr dostal do hledáčku odborníků coby škodlivá a zdraví ohrožující látka. Nejnovější studie prokazují podobnost neovladatelné chuti na sladké se závislostí na drogách. „Odvykací kúra“ trvá tři měsíce, během kterých se tělo od cukru očišťuje. V této nové knize najdete užitečné rady odborníků, jak upravit stravování, tipy na zdravé alternativy škodlivých cukrů a také více než 60 receptů na výborná jídla se zdravými cukry. Od domácího chleba a neobvyklých směsí müsli přes hlavní chody nebo klasická moučná jídla až po marmelády, buchty a dezerty!

Vydalo nakladateství IKAR.

Raw pro začátečníky

Chantal Sandjonová

60 receptů vhodnými pro každodenní použití

Kdo preferuje převážně syrovou stravu, nejenže si vychutná jedinečnou rozmanitost ovoce, zeleniny, ořechů a klíčků, ale dělá tím pro tělo a duši něco opravdu dobrého. V knížce Raw pro začátečníky najdete spoustu receptů pro všední i sváteční dny – výběr sladkých a chutných nápadů je opravdu pestrý.

Vydalo nakladateství NOXI.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Recepty