zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Coca-Cola je skvělá na úklid kuchyně
Autor: istock.com Coca-Cola je skvělá na úklid kuchyně

Coca-Colu využijte při úklidu v kuchyni. Má přímo zázračné účinky

Oblíbené pití, známé po celém světě, si čas od času dopřeje snad každý. Pokud si domů koupíte větší láhev, obětujte jednu skleničku Coca-Coly jako pomocníka při úklidu v kuchyni.
Markéta Princová , 20.01.2022

reklama

Díky bublinkám a kyselině fosforečné umí vyčistit dlouholetou špínu, která dokáže potrápit nejednu hospodyni. Skvěle se hodí na odstranění mastnoty.

Odstraní připáleniny z hrnců a pánví

Colu lze použít k odstranění připečené mastnoty nebo spáleného jídla. Do hrnce nebo pánve nalijte skleničku coly a postavte je na hořák na nízkou teplotu. Nádobí spolu s colou nechte půl hodiny až hodinu zahřívat a poté je sundejte. U hrnců si k odstranění spálenin dopomozte drátěnkou. Na pánve opatrně, raději použijte starou utěrku nebo papírové ubrousky.

Na připálený pekáč vám cola také pomůže. Jen zázračné pití zahřejte v hrnci a poté vlijte do pekáče. Nechte stejným způsobem působit a spáleniny odmočit.

Cola pomůže vyčistit připálené hrnce a pánve
Autor: iStock Cola pomůže vyčistit připálené hrnce a pánve

Digestoř jako nová

Vyčistit digestoř může být někdy docela oříšek, a to zvlášť pokud ji čistíte sporadicky jednou za čas. Coca-Cola vám výrazně s odstraněním mastnoty pomůže. Nápoj nalijte do rozprašovací nádoby, postříkejte mastné filtry ve dřezu nebo vaně a nechte půl hodiny působit. Postřik do půl hodiny několikrát opakujte. Pak papírovými útěrkami mastnotu opatrně setřete. Filtry pak jednoduše opláchněte teplou vodou a usušte.

Trouba si s Coca-Colou rozumí

Nesmíme zapomenout ani na troubu, která si čas od času pořádný úklid také zaslouží. Pokud se rozhodnete čistit digestoř, zbylou colu v rozprašovači nevylévejte, ale použijte ji na úklid trouby.

Skvrny od oleje na oblečení

I to se v kuchyni stává. Pokud jste si ušpinili oblíbené tričko nebo kalhoty od oleje, nezoufejte. Mistryně cola si poradí i s oblečením. Stačí oděv colou polít, nechat působit dvě hodiny a poté vyprat v běžném pracím prášku na klasický program.

Zdroj: redakce, cleanmyspace.com, cnet.com; foto: iStock

Jde to i bez chemie!

Ocet, jedlá soda, citron: Praktické tipy, jak uklidit domácnost bez chemie

reklama

Související témata: Coca-Cola , úklid , kuchyně , tipy a triky , cola

reklama

Přečtěte si také