Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Lehká hlava je snová

Lehká hlava má své kouzlo...
Lehká hlava má své kouzlo...
Jsme v centru Starého Města. Dát si něco dobrého za rozumnou cenu není snadné. Uličky pulzují turisty a študáky a zavadit o něco klidného bývá boj. Lehké hlava to vymyslela.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud se často pohybujete v centru Prahy, v okolí Národní třídy, Staroměstského náměstí nebo Smetanova nábřeží, víte, že najít dobrou restauraci a přitom se nevydat z peněz není nic snadného. Navíc být k tomu ještě zapřisáhlým vegetariánem nebo jen tím, kdo trpí utkvělou touhou objevovat nové chutě, suroviny a kombinace, což se mně poslední dobou daří právě v těch vegetariánských. Lehká hlava v ulici Boršov vás ze sna nejdřív vytrhne a pak vás do něj zase pustí.

Vychutnejte si neobyčejnou atmosféruEnergii hledej všude

Lehká hlava patří do projektu společnosti Sattva, jenž označuje v jednom z nejstarších jazyků lidstva – sanskrtu – spojení energie a krásy, lehkosti, čistoty, jasnosti a svěžesti. Po návštěvě tohoto podniku, to, světe div se, opravdu naleznete. Je zde pomyšleno na každičký kousek energie v prostoru kolem vás od stropu přes nábytek až po jídelní menu.

Nebeská jídelna

Při příchodu do vás narazí nejen vůně jídla, ale i světelný bar s pohledem do otevřené kuchyně. Posadit se můžete buďto v „kině“, nebo v „nebi“. Já si oblíbila nebe. Nad hlavou máte totiž nebeskou klenbu s motivem noční oblohy, na níž září pomyslné hvězdy. V rohu praská krb a místnosti vévodí kosmické sedačky. Ač to zní jak z potrhlé pohádky, interiéry jsou velice vkusně zařízené, styl a duše podniku prorůstá do designu i do samotných strávníků. V kině vás zas čeká pohled na akvárium a svítící stoly vykládané modrým sklem.

Český New York

Když přemýšlíte nad konceptem této restaurace, kde se střetávají různorodé přírodní motivy, které tvoří originální atmosféru Lehké hlavy, ptáte se, v čem se asi zakladatelé inspirovali. „Vize naší restaurace dostala silný impuls asi před deseti lety, kdy jsme společně s pár přáteli navštívili vegetariánskou restauraci Zen Palate v New Yorku. Soulad výborného, a přitom zdravého jídla s nádhernou atmosférou místa v nás zanechal nezapomenutelný příjemný zážitek. Od té doby jsme snili o tom, vybudovat podobnou restauraci v České republice.“


Večerní specialitaMenu jako od babičky

V Lehké hlavě jde o to, aby jídlo bylo lehké, leč syté. Výhodou restaurace, jež je v Čechách cenově lehce nad průměrem, zato v centru metropole se stává velmi příznivou, jsou polední menu s polévkou a salátkem za 115 Kč. Po nastudování menu a následné ochutnávce je patrné, že podnik vychází vstříc lidem, co mají rádi i maso. Já jsem si dala v menu čočkovou polévku s bylinkovým knedlíčkem z tofu a gulášek z tofu s bramborovými šiškami. Překvapení se dostavilo hned u polévky. Takovou čočkovku, kterou moje babička vařívala po léta, jsem v restauraci rozhodně ještě nejedla. A že tu chuť najdu právě tady ve vegetariánské, je opravdu zvláštní. Gulášek byl na jedničku a tofu chutnalo jako pravá hovězí kližka. Věřte mi, nevymýšlím si, protože na klasickou kuchyni jsem já pes, ale jídlo, které má v jídelníčku snad každá česká hospoda, tady chutnalo jak při nedělním obědě u babičky. Vůbec si neumím představit, jak takové tradiční chuti v kuchyni docílili, když vezmeme v potaz, že nevyužívají produkty z masa, ale zřejmě je ta největší záhada v koření a zkušenostech zdejších kuchařů.

Svět sem přijde za vámi…

V Lehké hlavě se nemusíte bát, že by se neobjevilo v jídelníčku něco z každého koutu země. Jako předkrm pobaví a zachutná třeba „Tofoiegras” paštika z uzeného tofu a kešu, brusinky a pečivo. Kamarádka sem zase pravidelně chodí na rozpečený kozí sýr s brusinkami a vlašskými ořechy podávaný na míchaném listovém salátu, který voní, už když ho přinášejí. Hlavní jídlo můžete zvolit z italské, asijské, americké či mexické kuchyně. Spaghetti Arrabiatta – těstoviny v pikantní rajčatové omáčce s piniovými oříšky, čerstvou bazalkou a ovčím sýrem, Pho tradiční vietnamská polévka s nudlemi, vegetariánskými steakovými kousky, jarní cibulkou, limetkou a čerstvým koriandrem, burger z červené řepy v sezamové housce se zeleným salátem, kyselou okurkou a hořčično-medovým dresinkem nebo burrito s pinto fazolemi, guacamole, rajčatovou salsou a zakysanou smetanou a rýží.

Panna Cotta

V restauraci se nekouří a neprodává tvrdý alkohol. Snažili jsme se k jídlu vybrat ta nejkvalitnější vína, digestivy a jedno pivo. Přejeme si uchovat vám čistou a lehkou hlavu,“ což je asi hlavním posláním tohoto příjemného podniku.

 

LEHKÁ HLAVA vegetariánská restaurace a čajovna, Boršov 2/280, Praha 1 – Staré Město; www.lehkahlava.cz

Otevřeno: Po–Pá 11:30–23:30, So–Ne 12:00–23:30

Pauza teplé kuchyně: 15:00–17:30

Tel: 222 220 665

Rozpětí cen jídel: 90 Kč – 220 Kč

Autor: Michaela Králová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama