zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pokrmy, které s kuchyňským robotem zvládnete levou zadní
Pokrmy, které s kuchyňským robotem zvládnete levou zadní

Pokrmy, které s kuchyňským robotem zvládnete levou zadní

Patříte mezi ty, kteří si raději zajdou do restaurace, než aby strávili několik hodin u kuchyňské linky? Zkuste si práci v kuchyni trochu usnadnit a pořiďte si pomocníka v podobě kuchyňského robota. Robot v sobě skrývá mnoho zajímavých funkcí jako mixování, šlehání, sekání, krájení, hnětení, drcení, mletí či strouhání a na vás už jen zbývá vymyslet, co dnes bude na domácím menu. Do jakých pokrmů se s robotem můžete bez obav pustit?
novakod , 11.10.2021

reklama

Sekaná, burgery nebo masové koule

Pokud kupujete mleté maso, je vždy dobré vědět, z jak kvalitního kusu bylo namleto. S tím vám pomůže mlýnek, který vám v minutě namele jakékoli maso, které si od řezníka donesete. Vlastnoručně mleté vepřové maso pak můžete použít do nejrůznějších zapečených nákypů nebo z něj vytvořit skvělou domácí sekanou s vajíčkem a okurkou uprostřed. S vlastními hovězími burgery pak okouzlíte rodinu či kamarády na každé zahradní grilovačce.

Pomazánky, polévky, omáčky

Kuchyňský robot se osvědčí při mixování jakýchkoli surovin a ať už se chystáte na svíčkovou s brusinkovým terčem, žampionový krém nebo česnekovou pomazánku, můžete se na něj zcela spolehnout. Robot výborně rozšlehá i ty nejmenší suroviny a důkladně je zapracuje do základu jako je smetana, mléko, máslo nebo zakysaná smetana.

Krémy do dortů a cukroví

Vyšlehat ručně krém dohladka je nadlidským úkolem. Ke šlehání sice můžete použít ruční šlehač, nicméně kuchyňský robot se o šlehání postará zcela sám bez toho, aniž byste pak museli čistit celou kuchyň. Nejběžnějším dortovým krémem je takzvaný cukrářský, který se skládá z cukru, kukuřičné moučky, vaječných žloutků, vanilkového lusku, smetany ke šlehání a plnotučného mléka. Krémy si můžete přizpůsobit vlastním chutím, nicméně vždy dbejte na dostatečnou hustotu, aby na cukroví či mezi patry dortu dobře držel.

Domácí krémová zmrzlina nebo sorbet

Velmi šikovnou součástí kuchyňských robotů bývá i zmrzlinovač, který vám pomůže připravit dokonale našlehanou domácí smetanovou zmrzlinu či stoprocentní ovocnou dřeň. Nechte se inspirovat proslulými italskými zmrzlináři, použijte pouze kvalitní suroviny a nezapomeňte ani na sezónní ovoce ze zahrádky. Zmrzlinu podávejte samostatně, jako součást větších pohárů nebo spolu s espressem jako ledovou kávu.

Ovocné i zeleninové saláty

Nezapomeňte ani na rozmanitost příloh a k hlavnímu jídlu vždy připravte vhodný salát. Myslete minimalisticky, nechte vyniknout základní chutě sezónních surovin a svěžest doplňkových ingrediencí. Kuchyňský robot většinou nabízí několik funkcí sekání, strouhání či krájení, a tak můžete vybrat, jaká forma se k vybrané zelenině či ovoci nejvíce hodí.

Spojte síly s kuchyňskými technologiemi a překvapte své nejbližší pořádnou domácí hostinou.

reklama

reklama

Přečtěte si také