Týdenní menu z těstovin

Týdenní menu z těstovin Foto:
Týdenní menu z těstovin
Foto: All

Během pracovního týdne se hodí mít v zásobě recepty na rychlé večeře. Pro tento typ pokrmů jsou více než vhodné těstoviny. Možností jejich přípravy je nepočítaně a my pro vás vybrali 5 receptů, které můžete vyzkoušet třeba hned tento týden.

Těstoviny jsou doménou především italské kuchyně. Sušené těstoviny by měly být v každé spíži, jsou totiž nenáročné na přípravu a během půl hodinky z nich můžete vykouzlit dokonalé jídlo, na kterém si pochutná celá rodina. Ještě rychlejší na přípravu jsou čerstvé těstoviny, které jsou již dnes běžně v nabídce obchodů. Navíc jim sluší jednoduchá úprava, klidně si vystačíte s dobrým olejem, kvalitním pepřem a originálním italským sýrem, například parmazánem nebo pecorinem.

Těstoviny se ale používají i v mnoha jiných kuchyních (co třeba české nudle s mákem?). Například asijské kuchyně používají nudle z rýžové nebo pohankové mouky a připravit z nich můžete bleskové stir-fry s masem a zeleninou.

A teď už malá inspirace – od pondělí do pátku:

PONDĚLÍ:

Zapečené těstoviny jsou vděčné. S minimální námahou vykouzlíte během chvíle plný pekáč potěšení. Možná nedáte dopustit na šunkofleky, ale zkuste to i jinak.

Recept

Zapečený losos s těstovinami Foto:

Zapečený losos s těstovinami

Losos je skvělá a vděčná ryba. Chutná totiž všem, včetně dětí. A můžete ho připravovat na mnoho způsobů. Třeba zapéct spolu s těstovinami.

ÚTERÝ:

Plnohodnotné jídlo tvoří dobře dochucené masové koule s omáčkou, které servírujte s těstovinami. Tohle jídlo ocení i děti a masožravý muž :)

Recept

Pečené masové koule s oregánem Foto:

Pečené masové koule s oregánem

Špagety s masovými kuličkami nejsou původem z Itálie, jak si někteří myslí, ale rozhodně je to pochoutka. Vyzkoušejte variantu s oreganem a lehce pikantním mletým masem!

STŘEDA:

Klasika všech klasik se nikdy neomrzí. Rajčatová omáčka, připravená s láskou a péčí, je jídlo, které budete milovat od dětství až do stáří. Vsaďte na co nejkvalitnější suroviny, odmění se vám neodolatelnou chutí.

Recept

Špagety s rajčatovou omáčkou Foto:

Špagety s rajčatovou omáčkou

Kombinace špaget a rajčat nikdy neomrzí. Využijte poslední čerstvá chutná rajčata ze zahrádky a udělejte si rychlý oběd. Provoní vám celou kuchyň a rozhodně si královsky...

ČTVRTEK:

Bleskové smažené nudle s vepřovým masem a domácí chilli omáčkou je "dospělácké" jídlo, které si budete připravovat často. Dá se jednoduše obměňovat – zkoušejte různé druhy zeleniny i masa.

Recept

Ostré vepřové stir-fry s arašídy a chilli omáčkou  Foto:

Ostré vepřové stir-fry s arašídy a chilli omáčkou

Jídlo z jedné pánve, které je hotové raz dva. Aneb inspirujte se při letním vaření asijskou kuchyní...

PÁTEK:

Těstoviny promění i polévku v plnohodnotné jídlo. Právě husté hřejivé polévky jsou do tohoto počasí ideálním pokrmem. Krásně zasytí a zároven pohladí po duši.

Recept

Fazolová polévka s těstovinami Foto:

Fazolová polévka s těstovinami

V téhle zimní polévce se potkávají fazole a těstoviny. Díky tomu je velmi sytá a můžete ji servírovat jako hlavní chod.
Připravila Klára Michalová

Videa

reklama

reklama