Makové bábovičky

Doba přípravy:
Počet porcí: 8–10
Makové bábovičky Foto:
Makové bábovičky
Foto: Pěkně vypečený blog

Makové bábovičky jsou jednoduché a časově nenáročné. Pokud nevlastníte silikonovou formu na bábovičky, můžete těsto jednoduše upéct v nějaké hezké zapékací formě.

Suroviny
hladká mouka 1,5 hrnku
cukr krupice 3/4 hrnku
domácí vanilkový cukr 1 lžíce
vejce 1 ks
prášek do pečiva 1/2 sáčku
olej 1/2 hrnku
mléko 1 hrnek
ovocná marmeláda 1 lžíce
mletý mák 3/4 hrnku
máslo na vymazání
mouka na vysypání
Postup
1

Troubu předehřejte na 170 °C. Ve velké míse smíchejte mouku s práškem do pečiva, oba druhy cukru a mák. Přidejte mléko, olej, vejce a marmeládu. Všechny ingredience vymíchejte dohladka.

2

Pomocí lžíce plňte těstem silikonovou formu na bábovičky (každou bábovičku pouze do 3/4). Bábovičky v silikonové formě pečte 25 minut. Pokud nemáte malé formičky, můžete použít větší zapékací misku. V tomto případě prodlužte dobu pečení na cca 30 minut.

Makové bábovičky Foto: Makové bábovičky, foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

Videa

reklama

reklama