Tipy na gastro akce v týdnu 16.–22. června 2014

Tipy na gastro akce 16.-22.6.  Foto:
Tipy na gastro akce 16.-22.6.
Foto: Thinkstock

S tím, jak se blíží prázdniny, zvyšuje se i počet zajímavých gastro akcí, sezona je zkrátka na vrcholu, proto je aktuální týdenní nabídka nabitá skvělými akcemi. Svatá trojice – sýry, ryby, víno – naláká každého gurmána, život si můžete osladit medem či medovinou, a u dobrého piva si i zatančíte...

Sýry, ryby a víno

20.–21. června 2014, Prachatice, region jihočeský

I v letošním roce vás čekají dvě přehlídky spojené do jednoho termínu – 11. ročník národní přehlídky sýry a víno a 9. ročník eno-gastronomické přehlídky ryby a víno. Přehlídek se účastní mlékárny, rybářské svazy a společnosti a samozřejmě vinaři – ochutnáte tak sýry vynikající kvality, pokrmy z čerstvých ryb či uzené ryby a výrobky studené rybí kuchyně a cca 150 vzorků skvělých vín z Moravy a Čech. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 16.-22.6. 4

Bernard Fest

20.–21. června 2014, Humpolec, region Vysočina

Nenechte si ujít jubilejní 20. ročník již tradičního hudebně-pivního festivalu. Čeká vás bohatá nabídka vychlazeného piva a občerstvení a v sobotu budou probíhat prohlídky Rodinného pivovaru Bernard. V průběhu festivalu vystoupí známé hudební skupiny, například No Name, Tři sestry, Kryštof, Chinaski, Divokej Bill a další. Více informací o akci najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 16.-22.6. 311. české medobraní

22. června 2014, Ořech, region středočeský

Přijďte si osladit život na medobraní do Ořechu! Čeká vás velký medový, včelařský a řemeslný jarmark, prohlídky světového unikátu – proskleného včelína, včelí laboratoř, Medová kavárna a Medovinový bar. Budete moci sledovat veřejné vytáčení medu na pódiu, ochutnávat a hodnotit med a medovinu, a nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Více informací o akci najdete ZDE.

Apetit piknik

21. června 2014, Karlínské náměstí, region Praha

Apetit piknik – to je velká gastronomická party, kde můžete ochutnat sladké i slané dobroty, nakoupit si, setkat se s redakcí časopisu Apetit a zažít spoustu zábavy! Své produkty přinesou farmáři, maloproducenti, ale hlavně kulinářské hvězdy z řad čtenářů, které nabídnou své bezkonkurenční koláče, muffiny, paštiky, džemy, nápoje a mnoho dalšího. Více informací o akci najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 16.-22.6. 2

Putování za víny Brány Čech

21. června 2014, Lovosice a Malé Žernoseky, region ústecký

Zavítejte na gastronomicko-sportovně-společenskou akci, kde na trase dlouhé 3,5 kilometru budete moci na pěti místech ochutnat 15 vzorků vín, pocházejících z okolních vinic. Ke koštu budou připravena vína jakostní i přívlastková, bílá, růžová i červená. Nebudou chybět chutné pokrmy z udírny a grilu. Proběhne i losování o zajímavé vinné ceny. Více informací o akci najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama