návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Rozpečený camembert

1–2 porce
do 30 minut
Rozpečený camembert
Rozpečený camembert Autor: Thinkfood.cz
Pokud jste milovníky sýrů a nevadí vám typická vůně těch zralých, bude pro vás tento recept skvělým tipem na večeři. Jeden camembert je poctivá porce pro jednoho, nebo ho podávejte jako chuťovku k vínu pro dva.
Reklama

Recept na tuto dobrotu máme od Kateřiny z blogu ThinkFood.cz. Ta důrazně doporučuje, abyste vybrali poctivý francouzský sýr v dobrém lahůdkářství. Měl by být balený v dřevěné krabičce!

Camembert je měkký sýr krémovité konzistence. Je pojmenován po francouzské vesnici Camembert ležící v departementu Orne v Normandii, kde vznikl. Normandský camembert získal roku 1983 označení Apellation d´Origine Contrôlée a jeho výroba je povolena v departementech Seine-Maritime, Calvados, Eure, Manche a Orne. Vyrábí se z nepasterovaného kravského mléka, zraje ve formách za přítomnosti plísní Penicillium candidum a Penicillium camemberti nejméně tři týdny. Charakteristická chuť sýra se postupně mění s jeho stárnutím od jemné až po palčivou. Patří k výtečným dezertním sýrům.

Reklama

Postup

  1. Sýr kupte zabalen v surovém dřevěném obalu, budete ho potřebovat k pečení. Kolo sýru vybalte z fólie. Fólii vyhoďte a do sýru udělejte špičkou nože několik mělkých vpichů. Do vzniklých zářezů vsuňte drobné snítky rozmarýnu – stačí, když z keříku odštípnete mladé špičky. Stroužek česneku nakrájejte na tenké plátky a dejte je navrch sýru. Camembert takto vložte zpět do dřevěného víka krabičky, jemně ho opepřete a pokapejte olivovým olejem. Dejte ho na plech a připravte si bagetu.
  2. Bílou francouzskou bagetu nakrájejte nebo natrhejte na menší kousky a napíchejte je na bambusovou špejli. Pokapejte chlebové špízky olivovým olejem ze všech stran, dejte je k sýru a plech vložte do trouby rozpálené na 180 stupňů. Pečte 15–20 minut.
  3. Než se sýr upeče, rozemelte v mixéru nahrubo brusinky s ořechy. Použila jsem mix – vlašské, lískové, para i mandle. Na krásné dřevěné prkénko nasypte směs, opatrně k ní přendejte upečený sýr a pečivo. Vše zakápněte olivovým olejem. Nožem můžete porušit kůru sýru, do tekutého vnitřku namáčejte bagetu a každé sousto pak obalte v ořechovo-brusinkové směsi. Podávejte s červeným vínem a zavzpomínejte na Amélii z Montmartru…
Reklama

Rozpečený camembert  Foto: Thinkfood.cz

Rozpečený camembert., Foto: Thinkfood.cz

 

Thinkfood.czKdyž jídlo, tak ThinkFood.cz

ThinkFood.cz je blog o všech skvělých „když“ kolem jídla. Protože nejlepší jsou chvíle, když se něco děje. U sporáku, u stolu, s přáteli.

ThinkFood.cz je blog o jídle, nad kterým přemýšlíte. Vařte, jezte… a přemýšlejte.

ThinkFood na jaře 2013 založila Kateřina Obrazová a pod jejím vedením ho připravuje Idealab. Zajímá nás kvalitní jídlo, suroviny a recepty, ale i širší souvislosti okolo jídla. Přidejte kvalitní design, fotografie a jste tady správně.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama