reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Kokosový dort s limetkou
Autor: isifa.com Kokosový dort s limetkou

Kokosový dort s limetkou

Hodnoceno: 41x
Kokosový dort lehký jako vánek se jistě stane vrcholem jakékoliv oslavy. A máslový krém s limetkou mu dodá ten správný šmrnc.
nad 2 hodiny
8–10 porcí

reklama

Suroviny (8–10 porcí)

Na korpus:

Na máslový krém:

Na polevu:

Postup

  1. Troubu předehřejte na 150 °C, u plynové na stupeň 2.
  2. Korpus: Všechny ingredience dejte do mísy a vyšlehejte do hladké hmoty. Směs přendejte lžící na dortové formy a uhlaďte povrch. Pečte uprostřed trouby 1–1¼ hodiny, dokud se nebude uprostřed zvedat a bude pevný na dotek.
  3. Vyndejte dort z trouby, nechte ho asi 15 minut chladnout ve formě, potom jej vyndejte a nechte úplně vychladnout.
  4. Máslový krém: Práškový cukr přesijte do mísy, přidejte máslo, limetkovou kůru a šťávu a vše vyšlehejte do hladké hmoty.
  5. Korpus dortu rozřízněte na tři kola a naplňte máslovým krémem.
  6. Poleva: nalijte do hrnce 150 ml vody a přidejte cukr. Na mírném ohni míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí. Zvyšte teplotu a uveďte sirup do varu a vlhkou mašlovačkou smyjte zbylé krystalky cukru ze stran hrnce. Směs vařte bez míchání, dokud nedosáhne teploty 121 °C. Až se směs bude blížit požadované teplotě, ručním elektrickým šlehačem vyšlehejte v míse bílky do tuhé hmoty. Se stále zapnutým mixérem postupně sníh přidávejte do sirupu a šlehejte 5–10 minut, dokud směs nebude lehká a nadýchaná.
  7. Rychle rozložte polevu po povrchu dortu, uhlaďte a vtlačte do ní strouhaný kokos. Nechte zatuhnout.
  8. Prima tip: Korpus dortu bez náplně a polevy dejte do vhodného obalu a zamrazte. V mrazáku vám vydrží 1 měsíc. Před kompletací nechte korpus důkladně rozmrazit.

Kokosový dort s limetkou Foto:

Kokosový dort s limetkou                                                                                                    Foto: isifa.com

reklama