Speciály

Večeře pro děti od pondělí do pátku

Každý, kdo má děti, má svůj stálý repertoár jídel, u kterých má minimálně naději, že je děti snědí, a zároveň jsou to většinou jídla rychlá a jednoduchá. Protože u dětí bohužel žádná jistota neexistuje a vynaložená námaha se zkrátka občas nevrátí v podobě prázdného talíře.

Na druhou stranu, málokoho baví vařit pořád dokola palačinky, krupicovou kaši a špagety s kečupem. Zvlášť když jsou to jídla, která si postopadesáté k večeři nechceme dát my sami.

Zkusili jsme trošku pátrat a našli jsme pár tipů na rychlé večeře, které mají velkou naději, že je děti snědí s nadšením a zároveň si na nich pochutnáte i vy. Nikomu se přece nechce po příchodu z práce vařit dvě večeře – dětskou a "dospěláckou".

Dobrou službu vždy udělají těstoviny nebo rýže a k nim pár jednoduchých surovin. Dobré je vsadit i na českou klasiku, děti tato jídla znají ze školních jídelen a pokud je uvaříte doma, můžete je jenom příjemně překvapit, protože budou zaručeně lepší :) A pak jsou tu sladká jídla – to je sázka na jistotu!

Pondělí

Oblíbené špagety s rajčatovou omáčkou zkuste obměnit přidáním masových kuliček, ale tentokrát v jednodušší verzi – z kvalitní šunky.

Úterý:

Ovocné knedlíky děti milují a ani chlap jimi nepohrdne! Mnohem méně pracná verze jsou nočky s ovocnou omáčkou. Hotové raz dva a přitom chutnají báječně!

Středa:

Klasika školních jídelen, která je v domácím provedení absolutně vynikající! Na tomhle jídle si pochutná celá rodina...

Čtvrtek:

Vyzkoušejte trošku netradiční rizoto. Skvělé na něm je, že se tak nějak uvaří skoro samo.

Pátek:

Na konci týdne síly ubývají a chce to něco jednoduchého. Zkrátka vemte zeleninu, nastrouhejte ji v robotu a usmažte pořádný kopec bramboráků...

Připravila Klára Michalová

Recepty