zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

Večeře pro děti od pondělí do pátku

Večeře pro děti od pondělí do pátku
Večeře pro děti od pondělí do pátku
Každý, kdo má děti, má svůj stálý repertoár jídel, u kterých má minimálně naději, že je děti snědí, a zároveň jsou to většinou jídla rychlá a jednoduchá. Protože u dětí bohužel žádná jistota neexistuje a vynaložená námaha se zkrátka občas nevrátí v podobě prázdného talíře.
26. 10. 2015

Na druhou stranu, málokoho baví vařit pořád dokola palačinky, krupicovou kaši a špagety s kečupem. Zvlášť když jsou to jídla, která si postopadesáté k večeři nechceme dát my sami.

Zkusili jsme trošku pátrat a našli jsme pár tipů na rychlé večeře, které mají velkou naději, že je děti snědí s nadšením a zároveň si na nich pochutnáte i vy. Nikomu se přece nechce po příchodu z práce vařit dvě večeře – dětskou a "dospěláckou".

Dobrou službu vždy udělají těstoviny nebo rýže a k nim pár jednoduchých surovin. Dobré je vsadit i na českou klasiku, děti tato jídla znají ze školních jídelen a pokud je uvaříte doma, můžete je jenom příjemně překvapit, protože budou zaručeně lepší :) A pak jsou tu sladká jídla – to je sázka na jistotu!

Pondělí

Oblíbené špagety s rajčatovou omáčkou zkuste obměnit přidáním masových kuliček, ale tentokrát v jednodušší verzi – z kvalitní šunky.

Úterý:

Ovocné knedlíky děti milují a ani chlap jimi nepohrdne! Mnohem méně pracná verze jsou nočky s ovocnou omáčkou. Hotové raz dva a přitom chutnají báječně!

Středa:

Klasika školních jídelen, která je v domácím provedení absolutně vynikající! Na tomhle jídle si pochutná celá rodina...

Čtvrtek:

Vyzkoušejte trošku netradiční rizoto. Skvělé na něm je, že se tak nějak uvaří skoro samo.

Pátek:

Na konci týdne síly ubývají a chce to něco jednoduchého. Zkrátka vemte zeleninu, nastrouhejte ji v robotu a usmažte pořádný kopec bramboráků...

Připravila Klára Michalová