Speciály

Nejlepší recepty z ruské kuchyně i z dalších postsovětských republik

Říši, která se rozkládala od Evropy po Asii, jsme si zvykli nazývat Ruskem, byť se v ní sdružovala řada zemí a národností, dnes už opět samostatných. Jejich skvělé kuchyně ovšem obohatily a ovlivnily původní ruskou kuchyni natolik, že v ní mnohé speciality vlastně zůstaly na věčné časy. Podívejme se ale jak na ruskou klasiku, tak na položky, které se do tamního menu přistěhovaly odjinud.

Ruská kuchyně – to není jen boršč! A jistě se dá vést polemika, zda je vlastně boršč ruský nebo spíš ukrajinský. Jídel, která pocházejí z obrovské říše na východ od nás a která si zaslouží naši pozornost, je mnoho. Inspiraci hledejme nejen v Rusku, ale i na Ukrajině, v Gruzii, Arménii, Ázerbajdžánu či Kazachstánu...

V mnohém najdeme i společné prvky s kuchyní českou, oblibu brambor, zelí, řepy, pohanky... Zkrátka suroviny typické pro naše podnebí. Některá jídla jsou naopak velmi překvapivá a inovativní. Každopádně by byla velká škoda kvůli historickým událostem zanevřít na národní kuchyni Ruska a okolních států.

Objevte báječné recepty z ruské kuchyně i z dalších postsovětských států:

Recepty