Nejzajímavější gastro počiny roku 2018 vol. 1

Zajímá vás, které podniky nás v minulém roce opravdu zaujaly? Je jich vážně hodně, takže tu máme první výběr několika podniků – převažuje asijská kuchyně, ale najde se i fine diningové bistro s českým jídlem.

Ramen Brno

Vietnamskému Pho šlape od loňského roku na paty ramen. Specializovaných bister je zatím opravdu málo, ale sympatický podnik s tímto famózním japonským pokrmem otevřel v roce 2018 v Brně. Jmenuje se výstižně – Ramen Brno. Pyšní se vlastní nudlárnou, silným vývarem a originálním interiérem. Určitě vyzkoušejte!

Onigirazu

V Asii ještě nějakou chvíli zůstaneme, konkrétně i v oblíbeném Japonsku. Onigirazu je v podstatě sushi sendvič z rýže, řasy a vybrané náplně. Hodně se podobá oblíbené japonské svačince jménem Onigiri. Podnik Onigirazu najdete v ulici Milady Horákové!

The Eatery

Pokračujeme fine-diningovým bistrem The Eatery. Vaří tu ze sezonních surovin, jejich původ a kvalita jsou pro ně zásadní. Skvělé je, že kuchyň najdete v srdci celého podniku. Můžete se posadit ke kuchařům a zblízka je sledovat při práci nebo si s nimi popovídat. Každý den si tu navíc pečou vlastní chléb a bagety. Vyzkoušejte kuchyň s odkazem na tradiční české recepty, ale trochu jinak – moderněji.

Poke Haus

Co je Poke Haus? Podnik, ve kterém se zaměřili na přípravu tradičního havajského pokrmu Poke. Misky plné barev, chutí a vůní. Pokud znáte japonské chirashi, máte alespoň základní představu, jak takové poke vypadá. Nově najdete v Poke Hausu také sushi burrito, velice populární fúzi mexické a japonské kuchyně. Ideální místo pro milovníky svěžích ryb, zeleniny a rýže.

Manifesto

Manifesto je originální místo, se kterým přišla nezisková organizace reSITE. Proč vlastně? Chtěla zkvalitnit život ve městech a kultivovat veřejný prostor. Je to místo pro kulturu, zábavu a místo, kde na vás čeká kvalitní jídlo. Během Vánoc se z Manifesta stal originální vánoční trh, který se od ostatních pražských opravdu lišil. Kromě ikonických kontejnerů se v prostoru objevily stánky, příjemně vyhřívaná iglú a sváteční prostředí umocnilo vánoční osvětlení a zavěšené vánoční stromky. Už se moc těšíme, až v březnu zase spustí provoz.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty