Speciály

Výtečné recepty na vaření s pivem

Pivo je naše národní chlouba a není divu! Zcela nezaujatě lze hrdě prohlásit, že se u nás vaří to nejlepší pivo na světě. A taky se ho u nás nejvíc vypije :) Ale pivo je tak skvělé, že se dá využít i při vaření, určitě si pochutnáte na výsledku stejně jako na vychlazeném půlitru točené plzničky!

Pivo máme rádi a je to dobře! V rozumném množství je dokonce i zdravé, obsahuje totiž vysoké množství vitaminů ze skupiny B. Dokáže snižovat tlak a opravdu pomáhá ledvinám – chmel obsažený v pivu totiž brání ledvinám v usazování vápníku, čímž zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů. Ale, na rovinu, kvůli zdraví pivo většinou nepijeme :)

Pijeme ho kvůli jeho skvělé chuti a schopnosti zahnat žízeň. Druhů piva je u nás mnoho a spoustu nových stále přibývá, s tím jak se rozšiřuje nabídka malých řemeslných pivovarů.

Kromě testování nových piv, můžete také otestovat naše báječné recepty, v kterých hraje pivo důležitou roli. Ať už lehká světlá a méně hořká piva, nebo hustá tmavá piva s hořko-sladkou chutí...

Uvařte si některý z našich "pivních" receptů a pořádně si na pivu pochutnáte!

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší recepty a články na dané téma:

Recepty