www.nasmodrymak.cz/Kitchenbook

Letní makový dort s krémem z mascarpone a čerstvým ovocem

Moje hodnocení
10x

Jste pozvaní na zahradní párty a přemýšlíte, co přinést? Pečení makového dortu s ovocem vám zabere i s přípravou necelou hodinu. Chválu na adresu kuchařky budete poslouchat ale celý den. Ovoce na povrchu navíc dodá dortu punc originality stejně jako svěží krém z mascarpone a mák uvnitř dortu.

6 porcí
60 minut

Korpus

Krém

Na ozdobu

  • ovoce (čerstvé ovoce, např. jahody, borůvky, maliny, meruňky...)
  • mák (celý,na posypání)

Postup přípravy

  1. Nejdříve oddělte bílky od žloutků. Ze všech bílků ušlehejte pevný sníh. Poté do něj pomalu zašlehejte cukr, žloutky a olej. Do hotové směsi vařečkou vmíchejte prosátou mouku a mák po menších částech.
  2. Těsto vlijte do vymazané a vysypané formy o průměru 25 cm a pečte v předehřáté troubě na 150 °C po dobu 30 minut.
  3. Mezitím, co bude korpus chladnout, připravte krém. Ve větší míse smíchejte šlehačku, cukr, mascarpone a šlehejte, dokud se nevytvoří pevný krém.
  4. Ten naneste na vychladlý korpus. Ozdobte sezonním ovocem, posypte mákem a podávejte.

PRIMA TIPY: Semínka celého máku můžete opatrně zamíchat i do hotového krému. Budou pak jemně křupat v puse. Pro ještě více svěží chuť můžete vmíchat do krému trochu citronové šťávy nebo lemon curd.

Pro makové recepty vždy používejte čerstvý kvalitní mák, nejlépe takový, který je označen Českou cechovní normou. Více informací o naší české tradiční plodině a další makové recepty najdete na www.nasmodrymak.cz.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

www.nasmodrymak.cz/Kitchenbook


Přečtěte si také

Recepty