Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jemný třešňový svítek

8 porcí
do 1 hodiny
Jemný třešňový svítek
Jemný třešňový svítek Autor: Jezte česky
Ve starých kuchařkách se svítek vyskytuje v mnoha podobách. Tenhle mi ale chutná nejvíce. Je totiž neuvěřitelně nadýchaný a lehoučký.
Reklama

Suroviny (8 porcí)

Na vymazání a vysypání formy:

Reklama

Postup

  1. Všechny ingredience vyndejte z lednice a nechte je odstát při pokojové teplotě. Změklé máslo nakrájejte na kousky a dejte do mísy. Zasypte ho cukrem a špetkou soli a pak utřete.
  2. Vejce rozklepněte a oddělte žloutky od bílků. Žloutky přidejte jeden po druhém k utřenému máslu a opět třete. Do hmoty opatrně vmíchejte také vlahé mléko.
  3. Z bílků vyšlehejte pevný sníh. Malou část vmíchejte do utřené směsi. Pak přidejte krupičku a nakonec zbytek sněhu.
  4. Těsto rozetřete do máslem vymazaného a moukou vysypaného pekáče. Na těsto rovnoměrně poklaďte vypeckované třešně a dejte péct do trouby vyhřáté na 200 °C asi na 20 minut.
  5. Prima tip: pokud si chcete ušetřit práci s mytím pekáče, vyložte ho pečlivě pečicím papírem.
Reklama

Jemný třešňový svítek Foto:

Jemný třešňový svítek, foto: Jezte česky

JJezte českyEZTE ČESKY– rok v naší kuchyni

Jana Vašáková, Zdena Skokanová N.

Tato kuchařka přináší osvědčené tipy, jak používat zdravé lokální sezonní suroviny v kuchyni – autorky oprášily staré české recepty našich babiček a prababiček a přizpůsobily je současným potřebám. Naučí vás připravovat domácí marmelády, sirupy i nanuky, nezapomínají ani na netradiční vánoční a velikonoční menu nebo pochoutky z posvícení. Navíc v knize najdete zajímavosti a reportáže z tradiční zabijačky nebo z honu.

Vydalo nakladatelství Smart Press

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama