zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jemný třešňový svítek
Autor: Jezte česky Jemný třešňový svítek

Jemný třešňový svítek

Hodnoceno: 0x
Ve starých kuchařkách se svítek vyskytuje v mnoha podobách. Tenhle mi ale chutná nejvíce. Je totiž neuvěřitelně nadýchaný a lehoučký.
do 1 hodiny
8 porcí

reklama

Suroviny (8 porcí)

Na vymazání a vysypání formy:

Postup

  1. Všechny ingredience vyndejte z lednice a nechte je odstát při pokojové teplotě. Změklé máslo nakrájejte na kousky a dejte do mísy. Zasypte ho cukrem a špetkou soli a pak utřete.
  2. Vejce rozklepněte a oddělte žloutky od bílků. Žloutky přidejte jeden po druhém k utřenému máslu a opět třete. Do hmoty opatrně vmíchejte také vlahé mléko.
  3. Z bílků vyšlehejte pevný sníh. Malou část vmíchejte do utřené směsi. Pak přidejte krupičku a nakonec zbytek sněhu.
  4. Těsto rozetřete do máslem vymazaného a moukou vysypaného pekáče. Na těsto rovnoměrně poklaďte vypeckované třešně a dejte péct do trouby vyhřáté na 200 °C asi na 20 minut.
  5. Prima tip: pokud si chcete ušetřit práci s mytím pekáče, vyložte ho pečlivě pečicím papírem.

Jemný třešňový svítek Foto:

Jemný třešňový svítek, foto: Jezte česky

JJezte českyEZTE ČESKY– rok v naší kuchyni

Jana Vašáková, Zdena Skokanová N.

Tato kuchařka přináší osvědčené tipy, jak používat zdravé lokální sezonní suroviny v kuchyni – autorky oprášily staré české recepty našich babiček a prababiček a přizpůsobily je současným potřebám. Naučí vás připravovat domácí marmelády, sirupy i nanuky, nezapomínají ani na netradiční vánoční a velikonoční menu nebo pochoutky z posvícení. Navíc v knize najdete zajímavosti a reportáže z tradiční zabijačky nebo z honu.

Vydalo nakladatelství Smart Press

reklama