zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Grilované kuře s pomerančovým salátem
Autor: Kublanka.cz Grilované kuře s pomerančovým salátem

Grilované kuře s pomerančovým salátem

Hodnoceno: 0x
U nás v lednici jsou pravidelně 3 základní suroviny. Bílé víno, aby tatínek přežil, oříšková čokoláda, aby maminka přežila a spousta pomerančů, abychom přežili všichni.
do 1 hodiny
5–6 porcí

Aktuální stav je následující – jeden lazar Matyáš, jedna nemocná Blanka. U Adama ve školce jsou 4 z 30 dětí a já jsem si zakázal být nemocný. A k mému cíli nám mají pomáhat právě pomeranče. Vitamín C je potřeba a neustále ho doplňujeme. Tentokrát jsme zkusili využít pomeranče trochu jinak a dokonce jsme si dovolili dětem nabídnout zeleninu. Jak jsou zesláblé, tak nám ani nehodili plné talíře zpátky na hlavu.

reklama

Suroviny (5–6 porcí)

Pomerančový salát:

Postup

  1. Ve větší míse smíchejte pomerančovou šťávu s medem a nasekaným rozmarýnem. Marinádu osolte, opepřete, přidejte kuřecí stehna, dobře promíchejte a nechte 30 minut odpočívat při pokojové teplotě.
  2. V troubě rozehřejte gril. Naložená kuřecí stehna rozložte na plech vyložený alobalem a grilujte dokřupava (12–15 minut). V průběhu grilování potírejte kuřecí kousky zbylou marinádou. Po upečení nechte maso 10–15 minut odpočinout.
  3. Mezitím si připravte pomerančový salát. Pomeranče zbavte s pomocí nože kůry a nakrájejte je na tenké plátky. Fenykl rozčtvrťte, zbavte ho tvrdého jádra, nakrájejte na tenké plátky a ihned ho pokapejte šťávou z ½ limetky (zabráníte ztmavnutí). Nakrájený fenykl, pomeranče, špenát a datle dejte do mísy, zakápněte olivovým olejem, osolte, opepřete a prsty jemně promíchejte. Připravený salát dejte na servírovací tác, na něj rozložte ugrilované kousky a vše posypejte nasekanými pistáciemi. Ihned podávejte.

Grilované kuře s pomerančovým salátem Foto: Grilované kuře s pomerančovým salátem, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama