Speciály

Nejoblíbenější jídla z restaurací, která zvládnete uvařit doma

Zatímco některá jídla si s radostí uvaříme doma a patří k pokladům rodinných kuchařek, jiná jídla si s železnou pravidelností objednáváme v restauracích a bistrech. Většinou je důvodem představa, že uvařit takové jídlo v domácích podmínkách je komplikované, potřebujete hodně surovin a trvá to moc dlouho. Přesto stojí za to pustit se do toho... Možná zjistíte, že představa neodpovídá skutečnosti a vy své oblíbené Pho bo nebo bramborové knedlíky plněné uzen?

Sto lidí, sto chutí, praví pořekadlo. Zatímco někdo si potrpí na tradiční českou kuchyni, někdo rád ochutnává nové chutě a pokud má možnost, testuje světové kuchyně. Pokud patříte k milovníkům české kuchyně, určitě máte v repertoáru domácího vaření spoustu omáček, polévek a sladkých moučníků. Přesto se najdou jídla, která si s chutí dáte v hospodě, ale doma se vám do nich nechce? Vemte to jako výzvu a zkuste doma konečně připravit uzený jazyk s křenovou omáčkou nebo bramborové šulánky s mákem jako od babičky.

Co se týká světových kuchyní, Češi si v posledních letech velmi oblíbili vietnamskou kuchyni. Zkusili jste ale doma uvařit hovězí polévku Pho bo? Máte obavy, že je to příliš složité? Ničeho se nebojte, je to jednoduše vývar, jen s pár ingrediencemi navíc :) A další hity ze světa, které si zaslouží vaši pozornost? Sushi, kung pao, tacos, lasagne.... Inspirace je víc než dost :)))

Připravte si hity z restaurací doma k večeři podle našich receptů:

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší recepty a články na dané téma:

Recepty