Valentýnský mixér: lahvinka k večeři, něco sladkého i slaného

Nezůstaňte na svátek svatého Valentýna pozadu a oslavte se svým protějškem svou zamilovanost stylově. Kromě tradiční romantické večeře můžete zařídit i něco kvalitního k pití, sladkou tečku nebo něco slaného pro odvážnější. :)

Jak svátek zamilovaných vznikl, popisují hned dvě legendy. Ta známější je o knězi Valentýnovi, který tajně oddával zamilované páry za vlády Claudia II. v Římě. Claudius se bál, že vojáci s rodinami nebudou chtít bojovat, proto sňatky vojákům zakázal. Za tento vzdor vládci byl Valentýn 14. února popraven.

Další legenda praví, že samotný svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveného ve starověkém Římě. V předvečer tohoto svátku se do „urny lásky“ vhazovaly lístky se jmény mladých dívek, muži si pak mezi nimi losovali, která bude jejich milenkou pro příští rok. Svatý Valentýn se tradičně slavil pouze v anglosaských zemích, v současné době ale svátek zamilovaných 14. února oslavuje téměř celý svět.

Valentýn od Mixitu

Jahody v čokoládě jako valentýnský dárek? V Mixitu žádný problém. Kromě nich najdete ve valentýnském zobacím mixu ještě černý rybíz, maliny a borůvky. Protože když se jednou Mixit vrhne na ovoce v čokoládě, tak použije všechny své nejsilnější zbraně. A mimochodem, ocení ho všechny ženy i na MDŽ! A pokud hledáte tip na valentýnskou snídani, tak je připravený už tradiční Elixír (z) lásky, letos vylepšený o rafinované borůvky v hořké čokoládě a jahodovém prachu.

Vepiš se do srdce…

Svátek zamilovaných nám přináší jedinečnou příležitost obdarovat naše nejbližší nezapomenutelným dárkem a ukázat tím sílu naší lásky. Ikonická srdíčková bonboniéra Milka dává prostor vaší fantazii a kreativitě. Vepište na obal láskyplný osobní vzkaz a darujte milované osobě vzpomínku, kterou si může uchovat navždy. Svou drahou polovičku navíc potěšíte hned 30 čokoládovými srdíčky z té nejjemnější alpské čokolády. Vepiš se do srdce a vyznej lásku osobitým způsobem.

Valentýnský přípitek, který ozvláštní váš večer

Pokud si rádi užijete romantický večer v pohodlí vašeho domova, můžete si ho zpříjemnit lahví kvalitního šumivého vína nebo šampaňského. Limitovaná zamilovaná edice cavy Anna de Codorníu Love či luxusní šampaňské Piper-Heidsieck v exkluzivním balení se budou na vašem stole v tento den skvěle vyjímat.

Láska, která nevyšumí…

Váháte, čím potěšit svou druhou polovičku na svatého Valentýna? Parfém jste nadělili pod stromeček, u šperku si nejste jisti, zda se trefíte. Květina je samozřejmost, ale sama o sobě nestačí. Sekt je pro mnohé afrodiziakum a ke svatému Valentýnu proto určitě patří. Svou aromatickou vůní a bublinkami totiž dokáže naladit vaše smysly a společně vás připravit na další smyslné zážitky. Bohemia Sekt přišel s „valentýnským“ sektem Bohemia Sekt La Fleur ve speciální bílé lahvi, na kterou můžete lihovým fixem napsat romantický vzkaz své milované polovičce. Ta určitě ocení dárek „ušitý na míru“.

Růžové bublinky na oslavu svátku svatého Valentýna

Pokud letos zvolíte luxusní růžové bublinky, určitě nešlápnete vedle. Vyzkoušet můžete hned několik variant. „V případě, že jste milovníci šampaňského, pak určitě oceníte růžový Lanson Rosé Label Brut, který se vyznačuje jemnou, ušlechtilou chutí s dlouhým závěrem. Delikátní je rovněž jeho svěží vůně, která je podpořena tóny červeného ovoce, zejména granátových jablek a růží,“ říká Kamil Gruncl z Global Wines. Zamířit však při výběru můžete i na slunné španělské svahy do vinařství Freixenet, kde se vyrábí tradiční metodou kvašení v lahvi růžové šumivé víno Freixenet Ice Rosé. Vyznačuje se svěží podmanivou vůní a chutí lesního ovoce, malin, trnek, jahod a koření. Také se vám již sbíhají sliny? Tak „bouchněte“ růžové bublinky a užijte si jedinečnou oslavu plnou chutí.

Oslavte svatého Valentýna se šálkem čaje

Den sv. Valentýna je svátek lásky, během kterého bychom měli své nejbližší obdarovat něčím speciálním. Dárková kazeta s výběrem zamilovaných čajů je tím pravým dárkem, který váš drahý protějšek zahřeje na těle i na duši. Díky dárkové sadě si můžete vychutnat jedinečný čajový zážitek v podobě pečlivě vybrané ovocné směsi se smyslným granátovým jablkem v čaji Love, vášnivou chuť exotické maracuji v čaji Passion a neotřelé spojení třešně a čokolády v čaji Desire. Vychutnejte se letošního Valentýna ve společnosti čajů TEEKANNE!

Ručně vyráběná kolekce lanýžů

Chcete drahé polovičce darovat kvalitní sladkost? Tak to sáhněte po ručně vyráběné kolekci lanýžů z pravé čokolády, kterou pro vás připravil cukrář Josef Maršálek k oslavě svátku zamilovaných. Jeho cukrářské výrobky můžete znát z cukrárny CakeShop, která sídlí v Celetné.

Najdete v ní: matcha s fazolí tonka, vlčí mák s malinami, Earl Grey s bergamotem, kávu Arabica s růží, karamel s lékořicí a fialkou

Valentýnská recese – cibulový polibek!

Den sv. Valentýna "trochu" jinak? Tak zněla odvážná výzva Kauflandu, jíž se hrdě chopila rodinná česká firma Hobža, vyrábějící smažené brambůrky prémiové kvality. A nutno dodat, že svůj úkol zvládli na jedničku. Výsledkem je totiž limitovaná edice valentýnských brambůrků ochucených smaženou cibulkou a solí s octem. Ideální alternativa pro ty, co Valentýna zrovna nemusí, ale i zamilované, kterým nevadí cibulová pusa!

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty