Halloween. Jediný den, kdy můžete připravit hrozné jídlo

I když Halloween možná neslavíte, sváteční atmosféře plné dýní, duchů a strašidel nelze v těchto dnech uniknout. Zkuste překvapit děti nebo pobavit přátele a připravte jim děsivé pohoštění. Nebo příšernou večeři?

Zubatá pusa

Plátky jablka naplňte burákovým máslem, do kterého vtlačte oloupané mandle nebo nepražené arašídy.

Sladký pavouk

Nejprve upečte sušenky. Z máslového těsta vytvarujte malé kuličky, dejte je na plech, pečte 10 minut, vytáhněte z trouby, pomocí paličky hmoždíře do každé z nich vytlačte důlek a vraťte do trouby na 6–8 minut dopéct dozlatova. Na pavouka budete potřebovat čokoládovou pralinku (např. Lindt), čokoládovou polevu na nožky a cukrová očka (k dostání v cukrářských potřebách). K jejich přilepení použijte jedlé lepidlo (opět z cukrářských potřeb).

Vyzkoušejte třeba americké cookies s čokoládou podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE

Horká čokoláda s plovoucíma očima

Uvařte horkou čokoládu. Na párátka napíchněte bonbony marshmallow, do kterých zatlačte malé lékorky nebo čokoládové čočky a opatrně je ponořte do hrnku s horkou čokoládou.

Krvavé těstoviny

Na talíř naaranžujte těstoviny a rajčatovou omáčku. Oči vytvořte z plátků mozzarelly, kapky kečupu a koleček černých oliv, žilky z tenounkých plátků syrové červené papriky. Vousy jsou také z černých oliv a zuby ze syrové cibule.

Připravte skvělé špagety s boloňskou omáčkou podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE

Chutné mumie

Roli listového těsta nakrájejte na tenké proužky. Malé párečky, klobásky nebo krátce předpečené válečky z mletého masa do nich zabalte tak, aby vypadaly jako mumie. Nesnažte se být příliš pečliví, vypadá to lépe. Potřete je vajíčkem a upečte v troubě dozlatova. Na hotové mumie přilepte troškou medu kolečka z tvrdého sýra a na ně stejným způsobem malinká kolečka z černých oliv. Nebo můžete oči „nakreslit“ hořčicí.

Banánoví duchové

Banány rozkrojte napůl a ozdobte čokoládovou polevou. Postavte je na talíř a můžete začít strašit!

Zdroj: autorský text

Autor článku

Klára Michalová

Všechny články autora

šéfredaktorka FTV Prima , Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty