zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čím naplnit adventní kalendář
Autor: istock.com Čím naplnit adventní kalendář

Adventní kalendář nemusí být jen kupovaný. Naplňte vlastní domácími dobrotami

Čekání na ježíška si děti rok co rok zpříjemňují sladkým adventním kalendářem. Sehnat se dají v obchodech se všelijakými sladkostmi, převažují však ty čokoládové. Co letos připravit pro děti pestřejší otevírání adventních okének?
Markéta Princová , 30.11.2021

reklama

Nejkouzelnější část roku je konečně tady. Děti netrpělivě odpočítávají dny do nadílky, těší se na zdobení stromečku a každý den rozbalují jedno okénko v adventním kalendáři.

Duhové kokosové drahokamy

Skvělým jedlým překvapením schovaným v kalendáři jsou duhové kokosové drahokamy v čokoládě. Barev můžete připravit, kolik jen chcete. Zkuste například tyto zdravější, připravené zcela bez cukru. Kuličky pak jednoduše schovejte do očíslovaných papírových krabiček.

Klasické sušenky s kousky čokolády

Kdo jiný zná lépe vaše děti než vy. Připravte jim jejich oblíbené sušenky třeba s kousky čokolády. Oproti těm kupovaným máte přehled o použitých surovinách. Jakou chuť si vyberete a co do nich přimícháte, je jen na vás a na vašich dětech. 

PRIMA TIP: Na sušenky můžete napsat polevou kus tajenky, kterou děti mohou postupně luštit.

Kandované ovoce

Kandováním se postupně snižuje podíl vody v ovoci, což vytváří nepříznivé podmínky pro běžné mikroorganismy a kandované ovoce se tak při správném skladování nekazí. Je tedy perfektní do adventního kalendáře, kde v klidu vydrží až do Štědrého dne. Zkuste například kandované kaki.

Karamelky

Není snad dítě, které by nemilovalo karamel. Připravte jim do kalendáře jako překvapení domácí karamelky. Tyto oblíbené bonbony jsou navíc skvělé i jako jedlý dárek. Stačí je trošku ozdobit, vložit do hezké krabičky a máte hotovo.

Zdroj: redakce Prima FRESH; foto: iStock 

reklama

Související témata: adventní kalendář , kalendář , advent , pro děti , sladkosti , karamelky , Kokosky , sušenky , kandované ovoce

reklama

Přečtěte si také