zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

Velikonoční menu: recepty na nejlepší jídla, která ctí tradice

Slovenská baba
Autor: archiv KitchenAid Slovenská baba
Zatímco na Vánoce je slavnostní menu téměř neměnné, Velikonoce dávají mnohem větší prostor vyzkoušet něco nového. Vyberte si z našich receptů a oslavte tyto krásné svátky s dobrým jídlem na talíři a s milými lidmi kolem stolu.
26. 03. 2018

Zatímco na Vánoce je slavnostní menu téměř neměnné, Velikonoce dávají mnohem větší prostor k tomu, abychom vyzkoušeli něco nového. Vyberte si z našich velikonočních receptů na sladké i slané a oslavte tyto krásné svátky s dobrým jídlem na talíři a s milými lidmi kolem stolu.

Mezi tradiční velikonoční jídla, s jejichž přípravou vám rády pomohou i děti, se nepochybně řadí velikonoční beránek, který může mít spoustu různých podob a může být z různého těsta. Pak by na stole neměl chybět sladký mazanec z kynutého těsta. V poslední době se také hodně pečou muffiny, které se hodí i jako výslužka pro koledníky. 

Na slavnostní tabuli by neměla chybět ani velikonoční nádivka. Když počasí dovolí, nechybí v ní mladé kopřivy, ale dají se v případě nouze nahradit mladým špenátem nebo medvědím česnekem. K nádivce patří i kousek mladého masa – kuřátka, jehněčí, telecí nebo i králík. A rozhodně zkuste i výtečné, i když trochu neznámé velikonoční polévky!

V našem výběru velikonočních receptů najdete inspiraci z domova i ze světa: