zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

Báječné recepty na přípravu slávek

Připravte si doma slávky
Autor: Thinkstock Připravte si doma slávky
Pokud si na dovolené u moře rádi dopřáváte jídla s plody moře, není důvod, proč si je nedopřát i doma. Například příprava mušlí je rychlá a jednoduchá a výsledek bude stejně uspokojivý jako v přímořské restauraci.
04. 12. 2015

Nejobvyklejším typem mušlí, který je v našich končinách nejsnáze k dostání, jsou slávky jedlé. V černých lasturách se skrývají velmi chutné masité mušle, které se dají připravit na mnoho způsobů.

Dnes už se dají čerstvé koupit nejen ve specializovaných rybárnách, ale i ve větších supermarketech, které mají oddělení s čerstvými rybami. Dalším řešením je nákup již vyloupaných zmrazených mušlí, které se hodí třeba na přípravu salátů, risotta nebo těstovin.

Pokud připravujete slávky čerstvé, nejprve je důkladně properte ve studené vodě a odstraňte "fousy", které jsou přichycené ke skořápce. Základním pravidlem je před přípravou vyhodit všechny otevřené mušle, které jsou mrtvé. Vařte pouze ty, které mají lasturu uzavřenou. Dalším krokem je po uvaření vytřídit naopak všechny mušle, které se při vaření neotevřely.

Zmražené mušle nechte v lednici pomalu rozmrazit - nikdy je nerozmrazujte propíráním v horké vodě.

Vyzkoušejte některý z našich receptů a přivolejte si domů trochu prázdninové nálady: