zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Velikonoční muffiny
Autor: archiv Gurmet Velikonoční muffiny

Velikonoční muffiny

Hodnoceno: 1x
Tyhle barevné dortíčky na vašem velikonočním stole dlouho nezůstanou. Pokud se na ně hned nevrhnou děti, můžete jimi v pondělí uplácet ranní koledníky.
do 1 hodiny
12 porcí

reklama

Postup

  1. Máslo s cukrem utřete do pěny, potom do ní zašlehejte vejce, jedno po druhém. Přidejte pomerančovou kůru, nastrouhanou nebo nasekanou čokoládu a nakonec mouku spolu s práškem do pečiva. Zlehka promíchejte.
  2. Formu s důlky vyložte papírovými košíčky. Pomocí lžíce je naplňte těstem. Pečte v troubě předehřáté na 200 °C asi 20 minut.
  3. POLEVA: Než muffiny vychladnou, připravte si polevu. Smíchejte pomazánkové máslo s rozměklým obyčejným máslem a přidejte moučkový cukr. Šlehejte tak dlouho, dokud není poleva nadýchaná.
  4. Na vychladlé muffiny nanášejte polevu – buď zdobítkem, nebo jen lžící. Na závěr muffiny ozdobte bonbony ve tvaru vajíček.

Gurmet Vaše škola vaření

Gurmet - archiv II.Měsíčník Gurmet (dříve Chef Gurmán) patří mezi nejlepší tuzemské časopisy o vaření už řadu let. Jeho velkou předností jsou vlastní recepty z dostupných surovin a s dobře vysvětleným postupem (některé krok za krokem), které pro focení připravují zkušení foodstylisté. Jsou tedy prověřené a všechny opravdu fungují! Za dlouhou dobu svého trvání Gurmet disponuje velkým archivem receptů, ze kterého pro vás pravidelně vybíráme ty nejlepší!

V aktuálních vydáních Gurmetu najdete řadu rubrik s klasickými či moderními tuzemskými i zajímavými regionálními pokrmy. Kromě domácích časopis představuje také jídla ze světových kuchyní (letos odstartoval projekt Gurmet kolem světa) a nezapomíná ani na zdravou výživu nebo vaření s dětmi a pro děti. Obsah Gurmetu doplňují zajímavé informace o známých, méně známých a sezonních surovinách, gastronomických trendech, dobrých restauracích či novinkách na trhu. Nenašli jste informaci, která vás zajímá? Ptejte se, odpověď najdete v poradně. S Gurmetem můžete také vyhrát v soutěžích nebo získat odměnu za dopis či výhodné předplatné. Přihlásit se můžete rovněž na kurzy vaření, které časopis pořádá každý měsíc (více na www.igurmet.cz).

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Více informací najdete ZDE.

reklama