zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rychlý salát s fenyklem
Autor: Kublanka.cz Rychlý salát s fenyklem

Rychlý salát s fenyklem

Hodnoceno: 0x
Tento recept ve své kuchařské show představil Antonio Carluccio, génius kuchyně, držitel Řádu britského impéria, takový náš Jarda Jágr gurmánského světa.
do 10 minut
4 porce

Když ho sledujete, jak v 78 letech neohrabaně, a přesto precizně porcuje maso, krájí zeleninu a jak u toho vypráví anglicky s krásným italským akcentem své životní příhody, máte pocit, že není schovaný za obrazovkou, ale že čaruje přímo u vás v kuchyni. A vy si teď můžete vyčarovat jeho geniální salát, určitě nebudete zklamaní :).

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Salátovou okurku oloupejte a nakrájejte na kostičky. Avokádo oloupejte, zbavte pecky a nakrájejte ho na plátky. Fenykl nakrájejte na tenké plátky, salát little gem nakrájejte na větší kousky.
  2. V malé misce prošlehejte 4 lžíce olivového oleje s 1 lžící vinného octa a ochuťte pepřem.
  3. Pokrájenou zeleninu dejte do velké mísy, přidejte ředkvičky (větší přepůlte) a velkou hrst rukoly. Do mísy na závěr přidejte připravenou zálivku, vločkovou sůl a prsty jemně promíchejte. Ihned podávejte, nejlépe s bílým pečivem. Salát můžete posypat nasekanou natí fenyklu.

Rychlý salát s fenyklem Foto:

Rychlý salát s fenyklem Foto:

Rychlý salát s fenyklem, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama