zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené batáty s uzeným a čedarem
Autor: Smoothcooking.cz Pečené batáty s uzeným a čedarem

Pečené batáty s uzeným a čedarem

Hodnoceno: 0x
Sladké brambory jsou na plnění a zapékání naprosto ideální. Vyberte vhodnou uzeninu, nějaký ten sýr a vykouzlete skvělou večeři pro celou rodinu.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Nejprve rozpalte troubu na 180 °C a umyjte batáty. Poté je nařízněte, ale pozor – nerozřízněte.
  2. Pokapejte olivovým olejem a dejte péct na cca 20 minut (musí být dostatečně měkké). Mezitím pokrájejte uzené na kostičky, cibuli na půlkolečka a orestujte spolu s pepřem na pánvi. Nastrouhejte čedar.
  3. Vytáhněte upečené batáty z trouby a vidličkou je lehce rozmáčkněte. Naplňte směsí uzeného a cibulky, posypejte nastrouhaným čedarem a dejte zapéct zpět do trouby.
  4. Pokrájejte chilli papričku a jarní cibulku. Vytáhněte batáty z trouby, zakápněte zakysanou smetanou a na závěr posypejte chilli papričkou s jarní cibulkou.

Pečené batáty s uzeným a čedarem  Foto:

Pečené batáty s uzeným a čedarem 2 Foto:

Pečené batáty s uzeným a čedarem; foto: Smoothcooking.cz

Smoothcooking.cz Foto:

Smooth cooking aneb vaříme hladce

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce. Snažím se vám být opět o krok blíže, a tak jsem začala točit videorecepty a vlogy z food akcí.

Uložit

reklama