zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Makový závin s višněmi
Autor: Coolinářka Makový závin s višněmi

Makový závin s višněmi

Hodnoceno: 1x
Závin ke kávě nemusí být nutně jen z jablek a ořechů. Jako skvělá kombinace se osvědčily višně s mákem, tak s chutí do toho!
do 30 minut

reklama

Postup

  1. Nejprve si připravte makovou náplň. Mléko nalijte do menšího tlustostěnného hrnce a svařte ho s mletým mákem.
  2. Do ní přidejte mleté piškoty, rum, mletý hřebíček a lžíci povidel. Nyní směs ochutnejte a doslaďte dle chuti moučkovým cukrem.
  3. Makovou směs nechte zcela vychladnout. To je velmi důležité, pod teplou náplní by se vám listové těsto rozteklo! Troubu předehřejte na 200 °C.
  4. Listové těsto rozkrojte na půl. Každou část rozválejte na válu poprášeném hladkou moukou do tvaru obdélníku. Okraje potřete rozšlehaným vejcem.
  5. Do středu těsta dejte vychladlou makovou náplň a posypte vypeckovanými višněmi. Okraje těsta potřete rozšlehaným vejcem.
  6. Nyní závin zabalte, ne moc těsně, aby při pečení nepraskl. Nyní ho opatrně přeneste na plech s pečícím papírem. Svrchu ho ještě pomašlujte vejcem a na několika místech propíchejte vidličkou.
  7. Závin pečte ve vyhřáté troubě na 200 °C asi 20 minut. Po upečení ho nechte trochu zchladnout a podávejte ho s ušlehanou šlehačkou. Můžete ho ještě přelít omáčkou ze svařených zbylých višní s cukrem a troškou vody se škrobem.
Makový závin s višněmi
Autor: Coolinářka Makový závin s višněmi

reklama

Coolinářka
Svatava Vašková

Autorka foodblogu Coolinářka a autorka kuchařek Coolinářka testováno na rodině a Vánoční kuchařka pro kluky a holky ve svých receptech inspiruje je každodennímu vaření z kvalitních, běžně dostupných surovin.

V nové knize Tak chutná hygge nabízí více než 70 tipů na pohodové večeře.

Na jejím blogu najdete široké spektrum receptů: od typů na snídaně, polévky, masitá i zeleninová hlavní jídla, až po jednoduché recepty.

Knížky můžete sehnat ve všech knihkupectvích nebo si je objednat například ZDE.

Související témata: Sladké