zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Korejské palačinky s jarní cibulkou
Autor: Svatava Vašková Korejské palačinky s jarní cibulkou

Korejské palačinky s jarní cibulkou

Hodnoceno: 0x
Korejské palačinky neboli Pajeon – receptů na ně je nesčetně! Ten dnešní je přizpůsobený tak, abyste ho mohli zvládnout i z běžně dostupných surovin. Připravte si nadýchanou slanou palačinku, kde hraje hlavní roli jarní cibulka, můžete do ní ale přidat i jinou zeleninu nebo mořské plody. A dejte si záležet i na omáčce k namáčení!
do 30 minut
2 porce

Další výborné recepty, kterým dodají výjimečnou chuť kvalitní omáčky Kikkoman, najdete v našem speciálu:

reklama

Postup

  1. Nejprve připravte omáčku. V malém hrnci krátce svařte všechny uvedené suroviny – sójovou omáčku Kikkoman, med, šťávu z limety, olej, trochu vody, nadrcený česnek a chilli vločky.
  2. Mezitím v míse rozmíchejte rozšlehané vejce s perlivou vodou a troškou omáčky, kterou jste si připravili před chvílí. 
  3. Rozmíchejte hladkou mouku se škrobem, cukrem a špetkou pepře. Tuto sypkou směs nyní postupně ruční metlou zašlehejte k tekuté směsi, vznikne řídké těstíčko. Ochutnejte ho a dle chuti dosolte. 
  4. Mrkev nakrájejte na tenké nudličky julienne a jarní cibulky rozkrojte podélně napůl i se zelenou částí. 
  5. Na velké pánvi na lžíci sezamového dejte restovat polovinu jarních cibulek a mrkví, až začnou lehce zlátnout, zalijte je polovinou těstíčka. Palačinku smažte z obou stran. U druhé palačinky postup opakujte. Hotové je pak nakrájejte a podávejte s omáčkou. 

PRIMA TIP: Pokud chcete přípravu tohoto receptu urychlit či zjednodušit, můžete jako dip k namáčení použít omáčku Kikkoman Ponzu Citrus, což je sójová omáčka ochucená šťávou z citrusů.

Korejské palačinky s jarní cibulkou
Autor: Svatava Vašková Korejské palačinky s jarní cibulkou

Chcete ještě více inspirace? Vyzkoušejte připravit pikantní kuřecí špízy s rajčatovou salsou podle videoreceptu:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kikkoman: Pikantní kuřecí špízy s rajčatovou salsou

reklama