V restauraci Manú Praga ochutnáte autentickou italskou kuchyni bez kompromisu

Italská kuchyně patří mezi nejoblíbenější na celém světě. Není se čemu divit, pizza, těstoviny, středomořské suroviny, jednoduchá a rychlá příprava, to vše láká i opravdové gurmány. V pražské restauraci Manú Praga najdete špičkové provedení pod taktovkou Emanuela Ridiho.

Pizza je vůbec nejrozšířenější fastfood na celém širém světě. Ovšem není pizza jako pizza. Pokud toužíte po té pravé neapolské, s nadýchanými, a přesto křupavými okraji, na pár místech v Česku už ji najdete. A jedním z nich je právě restaurace na břehu Vltavy. Nabídka je zde ale mnohem širší, ryze italská kuchyně, ze špičkových ingrediencí a ve velmi sofistikovaném provedení. Takže lze tohle místo doporučit i na slavnostní oběd, důležitou obchodní schůzku nebo romantickou večeři. Užší výběr z menu si můžete objednat na Dáme jídlo, a protože si dcera přála k obědu pizzu v den svých narozenin, objednala jsem ji právě zde :)

Bydlíme nedaleko, takže objednávka, přestože to bylo v polední špičce, dorazila do půl hodiny. Jídlo bylo připravené čerstvé a zabalené v povoskovaných papírových obalech, pizza samozřejmě v pizza krabici.

Jsem milovník polévek, takže jsem objednala polévku z denní nabídky, kterou byla Minestrone (145 Kč). Velmi hustá polévka obsahovala spoustu druhů zeleniny a bílé fazole. Lehký, a přitom sytivý první chod, já si polévku potřebovala trochu dosolit, ale jinak chutnala opravdu báječně, všechny chutě se krásně propojily. K polévce jsem dostala ještě dokřupava opečený plátek chleba focaccia, který byl zabalený zvlášť v alobalu, takže dorazil ještě teplý.

Holčička si objednala pizzu, a protože je velmi konzervativní strávník, její volba padla na šunkovou, tedy Pizza Prosciutto cotto (285 Kč). Perfektní nadýchané těsto už jsem zmínila, ale náplň byla stejně skvělá. Rajčata San Marzano D.O.P., výborná mozzarella i šunka, a nechyběly lístky čerstvé bazalky. Prostě klasika, ale skvěle připravená, že by se za ni nestyděly nejlepší neapolské pizzerie.

Já jsem si objednala těstoviny – tedy Spaghetti con camberi, zucchine e pomodori (295 Kč), v překladu špagety s krevetami, cuketou a rajčaty. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Těstoviny byly připravené akorát al dente, velké čerstvé krevety, cherry rajčátka a cuketa dohromady vtvořily jednoduchou a chuťově delikátní omáčku. V jednoduchosti je krása, a právě italská kuchyně oplývá přesně tímto typem receptů – stačí pár kvalitních surovin a během krátké chvíle můžete mít na stole opravdovou manu nebeskou…

Restaurace Manú Praga patří k restauracím, která nabízí vysokou gastronomii, a přímo se nabízí tam zajít při výjimečné příležitosti. Ale pokud si chcete užít špičkové jídlo v pohodlí domova, neváhejte využít aplikaci Dáme jídlo a nechte se rozmazlovat dovozem skvělého jídla až domů.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty