zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Větrníky s jahodami
Autor: Hodně domácí Větrníky s jahodami

Větrníky s jahodami

Hodnoceno: 1x
Odlehčenější varianta oblíbených větrníků, které miluje jistě řada z nás! Místo hutného krému do nich můžete dát jahody a mascarpone. :)
do 1 hodiny
12 ks porcí

reklama

Suroviny (12 ks porcí)

Postup

  1. Osolenou vodu s máslem přiveďte k varu, vsypte najednou mouku a rychle míchejte, aby se netvořily žmolky, ale hladké těsto.
  2. Odstavte z ohně a vyklopené v misce ještě dobře promíchejte. Když kaše zchladne, zašlehejte do ní vejce jedno po druhém, až je těsto hladké a lesklé. Vejce a kaše musí mít stejnou teplotu.
  3. Těsto dejte do pytlíku a zdobítkem stříkejte vyšší kolečka na plech. Pečte v rozpálené troubě, aby těsto nabylo a dopékejte při mírnější teplotě.
  4. Během pečení troubu neotvírejte, aby těsto nespadlo. Vychladlé rozřízněte a plňte mascarpone s rozmixovanými jahodami a trochou javorového sirupu.
  5. Do každého větrníku ještě vložte kousky jahod. Z tohoto množství máte 12 ks malých větrníků.

reklama

Hodně domácí
Alena Podolníková

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

Související témata: Sladké