návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Linecké cukroví

2 plechy porce
do 1 hodiny
Linecké cukroví
Linecké cukroví Autor: Bistro sezóna
Linecké cukroví je spolu s vanilkovými rohlíčky základní vánoční laskominou. Proto není na škodu si připomenout recept :) Křehké těsto nejlépe doplní lehce nakyslá zavařenina, my hlasujeme pro rybízovou!
Reklama
Reklama

Postup

  1. Mouku prosejte na vál, přidejte cukr, máslo, žloutky a kůru z citronu. Zpracujte na hladké těsto. Zabalte ho do fólie a uložte na hodinu do lednice.
  2. Těsto postupně rozvalujte na plát tenký 2 mm a vykrajujte tvary. Do poloviny z nich vypíchněte menším vykrajovátkem středy, aby při slepení byla vidět náplň. Klaďte tvary na plechy s pečicím papírem.
  3. Rozehřejte troubu na 175 ˚C a pečte dorůžova zhruba 10 minut. Nechte zchladnout na plechu.
  4. Slepujte náplní a závěrem zlehka pocukrujte moučkovým cukrem.
Reklama

Recept poskytl web Bistro sezóna, http://bistrosezona.blogspot.cz/

Dekorace na fotografii jsou z obchodu Á la Maison, ve kterém najdete prémiové značky interiérového designu. Zboží vhodné do kuchyně, koupelny, ložnice, interiérové doplňky nebo zahradní nábytek a dekorace. Součástí sortimentu jsou bytové vůně, doplňky a svíčky. www.alamaison.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama