reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Čokoládové fettuccine
Autor: Kublanka.cz Čokoládové fettuccine

Čokoládové fettuccine

Hodnoceno: 0x
Patříte mezi milovníky sladkých hlavních jídel? Nebo jste už od školy nesnášeli nudle s mákem a podobná jídla? Pokud se řadíte mezi odpůrce, tyto čokoládové fettuccine dost možná změní váš názor!
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Hladkou mouku s kakaem a špetkou soli prosejte na vál a uprostřed udělejte důlek, do kterého vyklepněte vejce. Nejdříve s pomocí vidličky a později rukama vypracujte hladké a nelepivé těsto.
  2. Pokud by bylo těsto příliš suché, přidejte malé množství vlažné vody. Těsto důkladně prohněťte, vytvarujte z něho kouli, zabalte do potravinářské fólie a nechte 30 minut odpočívat.
  3. Z odpočinutého těsta vyválejte s pomocí strojku na těstoviny (nebo válečku) tenký plát, který s pomocí strojku nebo nože nakrájejte na nudle o šířce cca 6 mm. Nakrájené těstoviny prosypejte hladkou moukou, stočte je do hnízdeček a rozložte na čistou utěrku.
  4. Den staré pečivo nastrouhejte nahrubo. Ve středně velké pánvi si rozehřejte 40 g másla, přidejte přepůlené lískové oříšky a krátce je opečte. Přidejte strouhanku se 40 g cukru moučka a za stálého míchání opékejte dozlatova.
  5. Připravené těstoviny uvařte ve velkém množství mírně osolené vody al dente (4–5 minut). Ve velké pánvi si rozpusťte zbylé máslo, uvařené těstoviny sceďte, dejte do pánve s rozpuštěným máslem, přidejte polovinu křupavé směsi oříšků a strouhanky a promíchejte.
  6. Ihned podávejte posypané zbylou křupavou směsí a pocukrované cukrem moučka.

Čokoládové fettuccine 2 Foto: Čokoládové fettuccine; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama