zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Chilli con carne s čokoládou, rýží a kukuřičnými tortillami
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Chilli con carne s čokoládou, rýží a tortillami

Klasické chilli con carne s mletým hovězím masem a červenými fazolemi

Hodnoceno: 98x
Chilli con carne je skvělé zahřívací jídlo. Navíc je velmi společenské, stačí vše servírovat ve velkých mísách a každý si nabere jen to, co má rád.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. V kastrolu si rozehřejte olej a opečte na něm cibuli dosklovata. Pak přidejte papriku, česnek, chilli, čerstvou chilli papričku, sladkou papriku, skořici a římský kmín, opékejte tři minuty a pak přidejte mleté hovězí maso.
  2. Opékejte dalších cca 8 minut za občasného zamíchání, všechno maso by na závěr mělo být opečené pěkně dohněda. Pak přidejte k masu propláchnuté fazole, několikrát promíchněte a vlijte do kastrolu k masovo-zeleninové směsi hovězí vývar.
  3. Při použití čerstvých fazolí je nutné je namočit předem, a před tím, než je přidáte k masu, z nich pečlivě slijte vodu. Čerstvé fazole se vaří/dusí společně s masem. Je dobré použít dva druhy fazolí, jídlo je pak pestřejší – např. kombinace bílých a černých nebo červených fazolí. Pokud použijete fazole konzervované, přidávají se do jídla později, tzn. zhruba po 20 minutách, spolu s čokoládou, aby se nerozvařily.
  4. Přidejte konzervovaná rajčata, majoránku a cukr, osolte a opepřete. Přidejte rajčatový protlak a promíchejte. Pak stáhněte plamen tak, aby směs jen probublávala, zakryjte pokličkou a nechte 20 minut vařit. Občas zkontrolujte – zamíchejte, a pokud se směs přichytává na dno kastrolu, můžete ji trochu podlít.
  5. Přidejte čokoládu a fazole, promíchejte a nechte ještě 10 minut probublávat. Pak ochutnejte a případně dochuťte chilli, záleží na vás, jestli jídlo chcete ostřejší, nebo jemnější, můžete přidat i čerstvý koriandr. Dobře promíchejte, opět zakryjte poklicí a nechte 10 minut odpočívat.
  6. Typickou přílohou pro chilli con carne je rýže a také kukuřičné tortilly. Připravte rýži, udělejte si salsu a nahřejte tortilly. Do několik misek dejte papričky jalapenos, vyrobenou salsu a zakysanou smetanu. Servírujete tak, že každý si na prostorný talíř sám servíruje chili con carne, rýži, tortillu, přídavné omáčky a smetanu.

Chilli con carne s čokoládou, rýží a kukuřičnými tortillami  Foto:

Chilli con carne s čokoládou, rýží a kukuřičnými tortillami                                   Foto: Hermína / Prima

reklama

Sledujte celou epizodu