zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cuketové tortilly
Autor: Hodně domácí Cuketové tortilly

Cuketové tortilly

Hodnoceno: 11x
Cuketa se dá připravit na mnoho způsobů a v letních měsících je to velice levná a dostupná zelenina. Tyto tortilly jsou jednoduché na přípravu, můžete si je naplnit podle vaší chuti čímkoli a když zbydou, zabalte je do potravinové fólie a máte na druhý den lehký oběd do práce.
do 30 minut

reklama

Suroviny

Postup

  1. Cukety nastrouhejte na hrubším struhadle, posolte, aby pustily vodu a dejte na síto okapat. Musí se z nich odstranit co nejvíce vody, proto z nich i rukama vymačkejte vodu.
  2. Pak dejte do mísy spolu s vajíčkem, parmazánem, moukou, kořením a promíchejte.
  3. Troubu rozehřejte na 230 °C. Těsto rozdělte na čtyři díly.
  4. Na plech dejte pečicí papír, na kterém jednotlivé díly zatlačte do kruhu. Pečte asi 20 minut, záleží na tloušťce tortill. Po upečení ihned sloupněte.

Cuketové tortilly 2 Foto: Cuketové tortilly; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama