Tipy na gastroakce: mořské plody, francouzské speciality nebo jídlo z Afriky

Už máte plány na víkend? Jestli nehodláte vyrazit mimo město, určitě se vám budou hodit tipy na gastroakce. Tento víkend můžete vybírat třeba z francouzských specialit, mořských plodů nebo pochoutek daleké Afriky.

Bio Oko je opět Bistro Ramen

Dnes 14. července se již podruhé z letenského kino Bio Oko stane Bistro Ramen. Společně se šéfkuchaři z pop-upu Miska Ramen zde budou servírovat voňavé pokrmy a k tomu dvakrát denně promítnou jedinečný film Bistro Ramen! Japonsko-singapurský snímek o zvláštní moci jídla sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A o lásce. A samozřejmě také o tom, jak uvařit ty nejlepší nudle se silným vývarem, masem nebo tofu, mořskou řasou a marinovaným vajíčkem. V Tokiu si je můžete dát ve více než 20 000 typických bistrech, v Praze aby takové bistro člověk pohledal – tak neprošvihněte příležitost.

Bio Oko; Františka Křížka 15, Praha

Facebook

African food festival

Přijďte během víkendu 14. a 15. července do botanické zahrady a ochutnejte africké speciality. Kromě výborného jídla se můžete těšit i na doprovodný program, který přiblíží kulturu afrického kontinentu. Především však můžete chutnat nejrůznější nové chutě a vůně, tradiční pokrmy sladké i slané, a odvážní mohou okusit, jak chutná hmyzí kuchyně. Vaši fantazii rozvlní nádherné barevné látky – tradiční africké tisky a batiky nebo originální vzory na brokátech, v rámci originálních módních přehlídek. Bohatý program bude doplněný kreativními výtvarnými workshopy pro děti i dospělé, děti si budou moci například samy vytvořit vlastní africkou hračku.

Botanická zahrada; Trojská 196, Praha

Facebook

Francouzský trh na Kampě

Ve dnech 11. až 15. července se náměstí Na Kampě již pojedenácté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem.

Letošní ročník, díky vynalézavému systému o něco menších stánků, nabídne ještě více vystavovatelů a specialit francouzské gastronomie. Nově se návštěvníci mohou těšit na bio vína ze Cévennes, teriny z černého vepře z oblasti Limousin a také na panenské oleje z lisovny Huilerie Beaujolaise, jejíž zástupci přijedou speciálně na tento trh, aby představili své oleje z pražených mandlí či dýňových semen. Specialitou také budou „pařížské” nápoje Galopin, Monako a pivo Picon.

Na Kampě, Praha

Facebook

Summer Seafood Sundays

Zveme vás na třetí SUMMER SEAFOOD SUNDAYS. Pokud se vám na Letné líbí, tak se můžete opět zastavit v Letenských sadech. Přímo uprostřed parku si tuto neděli 15. července můžete užít na dece skvělý seafood piknik a ochutnat třeba grilované kalamáry, krevety nebo chobotnice. Nebudou chybět ani všelijaké druhy mořských ryb, které si na místě vyberete a které vám s radostí ugrilují. Dále se těšte na různé druhy salátů nebo čerstvý chléb.

Občerstvení na Baště; Letenské sady 1574, Praha

Facebook

Street Food Jam

Každou druhou neděli vám na festivalu Street Food Jam navaří, můžete si i zatančit a hlavně se pobavit! Menší Street Foodový Festival tentokrát vychází na 15. července a je pro všechny generace zdarma. Na výběr bude opět z několika skvělých stánků s jídlem, které vás zaujmou svou originalitou. Samozřejmostí je i dětský koutek, který najdete v salonku na prvním patře kavárny v čase 11:00-15:00. Pro děti (i dospělé) budou připraveny divadelní, animační a výtvarné workshopy.

Cross Club; Plynární 23, Praha

Facebook

Připravila Tereza Pánková

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty