Fenomén jménem Burgerfest promění 7.–8. září 2019 holešovické Výstaviště v Burger a BBQ ráj

Letos se opět můžeš těšit na osvědčený burgrárny, ale i podniky s novými nápady, protože všichni pro tebe přichystají ty nejlepší gurmet burgery. Skvělý jídlo a pití, burgery na všemožné způsoby, nové trendy i techniky v grilování, chutě, vůně a barvy z celýho světa.

Zakladatel festivalu a šéfkuchař Zdeněk Střížek zároveň k již 8. ročníku Jack Daniel’s Burgerfest dodává „Každý rok chceme Burgerfest posunout dál, výš. Představit lidem grilovací trendy, co hýbou světem. Proto i tentokrát se bude na co těšit, třeba na kapelu Lake Malawi, setkání fanoušků auto show Legendy nebo zážitek z jízdy v Humvee. Za těch pár let se nám i díky vám podařilo v srdci Evropy vytvořit akci, která je světově známá. Zamíří k nám i pořadatelé Burgerfestivalu z litevské Rigy, aby ochutnali jedinečnou a originální akci Burgerfest, protože ten pražský je prostě jen jeden.“

V rámci Burgerfestu proběhne i speciální BBQ contest dle pravidel americké asociace KCBS, což je největší soutěžní BBQ organizace na světě sídlící v americkém Kansasu. Týmy z Čech, Rakouska, Maďarska i Německa se během víkendu ve speciální BBQ vesnici utkají hned ve čtyřech grilovacích disciplínách. Nejlepší český tým pak dostane pozvánku na Jack Daniel’s 2020 World Championship Invitational Barbecue do americkýho Lynchburgu.

Celý víkend budou probíhat kuchařský show v podání gril masterů z celýho světa, jako je BBQ guru Ted Reader z Kanady, Jani Jancsa, maďarský food bloger, jehož burgrárna byla vyhlášená jako druhá nejlepší v Evropě a sedmnáctá na světě. Dále Domenico Barresi, food bloger z italské Kalábrie, a jak jinak BBQ Pit boys ze Švédska a Rakouska. Přivítáme šéfkuchaře Honzu Horkýho, který je zároveň i kapitán českého Národního týmu kuchařů a ve Hře o Burgery předvede svůj um spolu s německým grillmasterem Karlem Heinzem z Mnichova. Nebude chybět vystoupení kluků z Na Stojáka i oblíbená soutěž Burgeržrout. Přijede i freestylový motokrosař Libor Podmol, který bude prezentovat populární FMX Gladiator Games. Máš chuť na něco ostřejšího? Skoč si na míchaný drinky na Honey bar nebo do trucků plných nejlepší whiskey – Jack Daniel’s.

Děti nenechávej doma, nejenom že vystoupí Kašpárek v rohlíku se svým bejbypankem, ale v Primáčkově dětské zóně pro ně bude přichystaná spousta zábavy.

A proč to všechno děláme? Protože my stále v hovězí věříme!

Sleduj Facebook i web a po akci dej vědět fotkou s burgerem označenou #burgerfestprague

Kompletní program najdeš tady: www.burgerfest.cz/program

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty