zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kachní konfit
Autor: isifa.com Kachní konfit

Kachní konfit

Hodnoceno: 0x
Tento recept vyžaduje dlouhou přípravu, ale ten výsledek rozhodně stojí za to! Odměnou vám bude opravdová lahůdka.
do 2 hodin
6 porcí

reklama

Postup

  1. V mělké míse smíchejte šupinky soli a pepř. Položte do mísy kachní stehna a směs do nich vetřete. Pod kůži každého stehna dejte jeden bobkový list. Přikryjte a v chladu nechte přes noc nebo 2–3 dni.
  2. Předehřejte troubu na 160 °C, u plynové na stupeň 3. Solnou směs utřete z kachny kuchyňskou utěrkou a dejte je na těsno k sobě v jedné řadě do pekáče. Přidejte pár snítek tymiánu a bobkové listy. Sádlo rozehřejte a kachnu s ním přelijte. Pokud maso nebude celé ponořené, nalijte navrch trochu oleje. Přikryjte pokličkou nebo alobalem a pečte 4 hodiny.
  3. Vyndejte stehna z pekáče. Dejte je na velký talíř nebo do mísy a zalijte je tukem. Nechte vychladnout, aby tuk ztuhnul. (Takhle je můžete uchovat v lednici až měsíc.)
  4. Když budete chtít podávat, rozehřejte troubu na 220 °C, u plynové na stupeň 7. Vyndejte stehna z tuku a oškrabejte přebytečný. Dobře dochuťte a dejte je do pekáče. Můžete je 15–20 minut péct, aby kůžička byla křupavá nebo je smažit v horké pánvi 10–15 minut na nižší teplotě. Podávejte s kousky brambor osmaženými v sádle, s červeným zelím a hráškem.

reklama