zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Brambory s kanárskou omáčkou mojo rojo
Autor: Kublanka.cz Brambory s kanárskou omáčkou mojo rojo

Brambory s kanárskou omáčkou mojo rojo

Hodnoceno: 1x
Samotná omáčka mojo rojo je fantastická i třeba ke grilovanému masu, ale my ji pro vás tentokrát máme v kombinaci s bramborami. A dobrota je to veliká! :)
do 1 hodiny
4 porce

Článek

Indický bramborový salát Foto:

Rychlé večeře: 10 chutných receptů s bramborami

Brambory nemusí být vařené jen tak, ba naopak! Fantasticky fungují s květákem nebo vejcem, ale samozřejmostí je i kvalitní uzenina. Tyto recepty navíc stihnete uvařit do...

reklama

Postup

  1. Brambory dobře omyjte, dejte je do hrnce se širokým dnem (brambory musí být v jedné vrstvě) a zalijte vodou tak, aby byly z větší části ponořené.
  2. Brambory zasypte mořskou solí a vše přiveďte zprudka k varu. Poté plamen zmírněte a brambory uvařte doměkka (asi 25–30 minut). Pokud v hrnci po uvaření zbyla větší vrstva vody, tak jí většinu slijte a v hrnci ponechte pouze takové množství, aby zakrylo dno hrnce.
  3. Hrnec i s bramborami a zbytkem vody vraťte na oheň a za občasného zatřesení hrncem nechte zbylou vodu odpařit. Výsledkem by měly být brambory potažené lehkou solnou krustou.
  4. Poté hrnec i s bramborami stáhněte z ohně, zakryjte utěrkou a nechte je asi 5–10 minut odpočinout.
  5. Mezitím si připravíme omáčku. Česnek oloupejte, papriku očistěte a zbavte ji jádřince. Vše pak nakrájejte na kostičky a přendejte do mixéru. Přidejte ocet, uzenou papriku, mletý římský kmín, 1 plátek natrhaného chleba a rozmixujte na hladké pyré.
  6. Poté za stálého mixování přidávejte po malých dávkách olivový olej, aby se vytvořila emulze. Podle potřeby zahustěte dalším chlebem a dochuťte solí a pepřem. Odpočinuté brambory ihned podávejte s omáčkou mojo rojo.

Brambory s kanárskou omáčkou mojo rojo
Autor: Kublanka.cz Brambory s kanárskou omáčkou mojo rojo
Brambory s kanárskou omáčkou mojo rojo
Autor: Kublanka.cz Brambory s kanárskou omáčkou mojo rojo

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama