Užijte si cestu kolem Asie s Ha Noi Restaurant

Oblíbená asijská restaurace Ha Noi sídlí v srdci Bubenče v Praze 6. Nabídka zahrnuje jídla napříč Asií, takže si každý přijde na své, ať už máte chuť na thajské curry, vietnamskou polévku nebo dim sum knedlíčky.

Jsou dny, kdy dobré jídlo dokáže zachránit náladu. Když venku padají trakaře a zima je, že by vás nikdo ven nedostal, přichází správný čas na objednávku jídla. Dnes jsem využila Dáme jídlo a objednala z restaurace, kterou dobře znám, protože od ní bydlím nedaleko. Vzhledem k počasí jsem ale s radostí využila doručení až domů a pro oběd jsem si došla v pantoflích jen dolů ze schodů :)))

Ha Noi Restaurant (by Goodies Home Kitchen) najdete na Puškinově náměstí a patří mezi místní jistoty. V celkem obsáhlém menu najdete klasické a nejoblíbenější pokrmy z vietnamské kuchyně - já nejčastěji objednávám velké polévky, kromě Pho Bo mám hodně ráda polévku Bun Ca se smaženými kousky kapra, rajčaty a koprem. Dnes jsem ale vyzkoušela pikantní polévku Bun Bo Hue s plátky hovězího a vepřového masa a tenkými rýžovými nudlemi (169 Kč). Oceňuji, že vývar byl zabalený v kelímku zvlášť - kromě víčka zabalený i v potravinářské fólii - a dorazil horký. Nudle s masem a bylinkami pak byly v papírové povoskované krabičce.

V nabídce nechybí ani jídla z korejské kuchyně - můžete vyzkoušet kimchi nebo kimbab s masem, což je vlastně korejská verze sushi. Já objednala Japchae - batátové skleněné nudle s hovězím masem a zeleninou (169 Kč), které byly součástí speciální nabídky. Byly příjemně dochucené, maso šťavnaté a nudle nerozvařené.

Když už jsme u těch různých asijských kuchyní - vybrat si lze i jídla thajská, např. nudle Pad Thai nebo pikantní červené curry s kokosovým mlékem. Nechybí ani kuchyně japonská - třeba restované udon nudle nebo kuřecí stehenní řízek s japonskou teryiaki BBQ omáčkou, rýží a zeleninou (179 Kč), který jsem objednala rovněž ze speciální nabídky. Řízek byl křupavý a musím pochválit i rýži, uvařená tak akorát, lehce lepivá a moc dobrá.

Doporučuju projít kompletní nabídku, Ha Noi Restaurant má kromě standardního menu vždy speciální, cenově zvýhodněnou nabídku, nechybí ani happy hour pro některé speciality nebo přímo zvýhodněná menu, pokud objednáváte jídlo pro více osob (např. Absoutely Pho-bulous, Tapas Mix nebo I LOVE Vietnam...).

A když už, tak už... Tentokrát jsem nemohla vynechat ani sladkou tečku. Jakmile vidím na jídelním lístku Mango Coco Rice (89 Kč), neboli sladkou rýži vařenou s kokosovým mlékem, podávanou s čerstvým mangem, nemůžu, a ani nechci odolat :))

Tahle restaurace je mým přístavem, pokud mám chuť na asijskou kuchyni, jídlo je vždy čerstvé a chutné a oceňuji i širokou nabídku (ne však nesmyslně přehnanou), díky které si vybere každý člen mé domácnosti (a to opravdu není jednoduchý úkol :))).

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty