Prima FRESH

Ochutnejte tradiční vietnamský street food z bistra banh—mi—ba

Důvod, proč je vietnamská kuchyně tak oblíbená, je celkem nasnadě. Jídlo se připravuje vždy čerstvé, je lehké a plné zeleniny a bylinek, chuť není přehnaně ostrá a člověk se nají dosyta, aniž by mu bylo potom těžko. V banh—mi—ba nedělají kompromisy mezi kvalitou, kvantitou ani rychlostí.

Pobočky banh—mi—ba s vietnamskou kuchyní v berlínském kosmopolitním duchu najdete v Praze 1 (Jindřišská, Rybná), v Praze 8 (Křižíkova) a v Praze 4 (Arkády). Co je jejich poznávacím znamením? Jídla plná čerstvých ingrediencí a voňavých bylinek, která jsou věrná tradicím vietnamské gastronomie. V nabídce naleznete poctivé křupavé bagety Banh Mi a nejen to. Nechybí ani vietnamské polévky, nudle, závitky, saláty či dezerty. My jsme tentokrát vyzkoušeli objednávku z karlínské pobočky.

Z jejich široké nabídky si můžete objednat i prostřednictvím portálu Dáme jídlo, kde jsme si vybrali novinku mezi bagetami BanhMiVit (119 Kč), což je křupavá bageta plněná trhaným kachním masem, okurkou, salátem a koriandrem s majonézou a zálivkou.

Neodolali jsme také pokrmu MienGaTom (179 Kč), což jsou skleněné nudle s kuřecím masem, krevetami, mrkví, okurkou, koriandrem, arašídy, sezamem, sezamovým olejem a smaženou cibulí.

Dále jsme ochutnali rýžové nudle BunBoNamBo (179 Kč) s hovězím masem, doplněné o salát, okurku, mrkev, citronovou trávu, arašídy, mungo klíčky, smaženou cibuli, koriandr a perilu. K jídlu patří i klasická sladko-kyselo-pikantní omáčka Nuoc Cham.

Pokud preferujete spíše jídla s omáčkou, zkuste jako my červené kuřecí kari CurryGa (159 Kč) se zelenými banány a koriandrem. Z nabídky si vyberou i vegetariáni, pro které jsou nachystány i bezmasé varianty. Pokud víte, že po obědě míváte chuť na sladkou tečku, pak jistě oceníte nabídku sladkých vietnamských dezertů.

Tato vietnamská bistra umí nabídnout vše naráz – skvělé jídlo bez dlouhého čekání, kde si vybere každý, proto banh—mi—ba doporučujeme dále.

banh—mi—ba Křižíkova

  • Thámova 119/19, Praha 8 - Karlín

Objednávat z kompletního menu na Dáme jídlo můžete ZDE

Autor článku

Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty