zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Smažený vaječný sendvič
Autor: Je to tak snadné Smažený vaječný sendvič

Smažený vaječný sendvič

Hodnoceno: 8x
Doslova šílíme z vaječného sendviče, který je k dostání v Huckleberry Bakery & Café v Los Angeles. Rozhodla jsem se proto, že vytvořím svou vlastní verzi tohoto jídla „z jedné pánve“. Použijte pánev s nepřilnavým povrchem a velkou obracečku. Rozhodně nepropadejte panice, pokud vám sýr vyteče na pánev – ani nám se to vždycky nepodařilo, pár sendvičů se vzhledově nepovedlo a také žloutky z vajíček občas vytekly. I přesto však byly všechny tyhle „pokusné“ sendviče pokaždé chuťově naprosto dokonalé.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Dno větší pánve vyložte slaninou a opékejte ji na středním plameni, dokud nebude pěkně křupavá. Poté ji přendejte na papírovou kuchyňskou utěrku, která vsákne přebytečný tuk.
  2. Z pánve vytřete téměř všechen přebytečný tuk a položte na ni čtyři hromádky sýra (nastrouhaný sýr rozdělte na čtvrtiny). Sýr se začne rychle roztékat a peče se dokřupava. Na každý kopeček sýra rozklepněte jedno vejce, osolte, opepřete a pečte dál tak dlouho, až je bílek tuhý a žloutek stále lehce tekutý (máte-li raději žloutky tužší, přikryjte pánev pokličkou).
  3. Zatímco se vejce pečou, dejte do toustovače plátky chleba a připravte čtyři tousty.
  4. Na závěr každý toust pokapejte 1–2 lžícemi česnekové majonézy aioli, posypejte rukolou, položte na něj půldruhého plátku slaniny a nakonec opečenou porci sýra s vejcem.
Smažený vaječný sendvič
Autor: Je to tak snadné Smažený vaječný sendvič

reklama

Je to tak snadné – recepty na každý den
Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow přináší přes 130 svých oblíbených receptů na výborná a zdravá jídla – některá z nich neobsahují cukr, lepek ani laktózu. Přijdou vám vhod ve chvíli, kdy začnete přemýšlet o tom, že si objednáte něco nezdravého, protože máte hlad a málo času. Najdete tu inspiraci na všechny denní chody, od jednoduchých snídaní až po pohodové večeře.

"Když jsem se rozhodla, že napíšu tuhle knihu, začala jsem pátrat u svých přátel a kolegů a ptát se jich, jaký druh kuchařky jim na trhu schází, jakou by si oni sami představovali. Všichni měli podobné přání: chtěli sbírku receptů, podle nichž zvládnou uvařit opravdu snadno, bez náročných příprav, odreagují se po náročném pracovním dni v kuchyni a připraví skvělé, ale rychlé jídlo."
Gwyneth Paltrow, z předmluvy

Související témata: sendvič , opečený chléb , vejce , Malá jídla