Budete vědět víc! Všechny díly Prostřeno! z celého týdne už v pondělí na prima+

Prostřeno! Hlášky 2023

Sledujete pořad Prostřeno! a nemůžete se po pondělním dílu dočkat dalších, abyste zjistili, jak si povedou ostatní soutěžící týdne? Využijte nové možnosti shlédnout všech pět dílů najednou online na prima+. Již od pondělí 29. dubna. Užijte si svou porci intrik, vaření i šmejdění bez přerušení reklamou na jeden zátah.

Od 29. dubna najdete na online platformě prima+ každé pondělí všech pět dílů Prostřeno! celého týdne, a můžete je tak zhlédnout, kdykoli chcete. A to na prima+ v placených tarifech LIGHT a PREMIUM. V tomto týdnu se bude vařit v Moravskoslezském kraji a bude to zase stát za to.

Oblíbenou dokusérii vysílá televize Prima již patnáctým rokem. A jak diváci vědí, nejde v ní výhradně o vaření, ale také o taktiku, přehnané sebevědomí a další faktory, které činí hru zajímavější.

Prostřeno! online na prima+

Jak vysvětluje programová ředitelka skupiny Prima Alex Ruzek: „Pořad Prostřeno! je oblíbeným formátem, který diváci pravidelně sledují nejen v televizi, ale i na platformě prima+. Nově přinášíme divákům a milovníkům amatérského vaření možnost zhlédnout týdenní cyklus na jeden zátah nebo v časech, kdy mohou oni.“

Podívejte se na nejvtipnější trapasy soutěžících:

Taktici, šmejděníčko a domácí strava

Bez delšího přemýšlení lze říci, že nejčastěji užívaným slovem v tomto pořadu je slovíčko „domácí“, což je zaklínadlo, na které se všichni u stolu ptají, ale ještě nikdy nikdo přesvědčivě nedokázal, že je cestou k vítězství. Aneb, jak podotkla chytře jedna ze soutěžících: „Domácí je to, co mi deset minut leží doma na kuchyňské lince.“ Dalším oblíbeným pojmem je taktika. Někdo ji provozuje nenápadně, jiný se nestydí, že je považován za „taktizátora, který taktikuje“.

Čtěte více: Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje. Soutěžící se pustí do pomazánek

Soutěžící se musejí poprat s úkolem týdne. To bývá často problém. Ne kvůli náročné přípravě pokrmu samotného, ale proto, že účastníci nevědí, co takový úkol obnáší, nebo se perou s výslovností. K názvům, které soutěžící nejčastěji komolí, patří bruschettafocaccia, amuse bouche, cheesecake, demi glace a mnoho dalších.

Ustálenými slovními spojeními, která češtinu obohatila, a díky Prostřeno! se objevují také v jiných životních situacích, jsou dvě slovní spojení speakerů Jany Bouškové a Václava Vydry. Jejich „ruličky do ručky“ a „šmejděníčko šmejdění“ natolik zlidověly, že je můžete slyšet prakticky kdykoliv, nejen u prostřeného stolu před televizními kamerami.

Bavte se, smějte se i inspirujte, když budete mít čas. Nenechte si ujít další hlášky a trapasy, které by vám mohly uniknout. Sledujte Prostřeno! na prima+ v předstihu už od 29. 4. odpoledne.

Autor článku

Petra Jaroševská

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty