zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené brambory s bílým jogurtem
Autor: Hermína / Prima Pečené brambory s bílým jogurtem

VIDEO: Pečené brambory s bílým jogurtem

Hodnoceno: 0x
Pečené brambory jsou vděčné jídlo, na kterém si pochutná snad každý. Podávejte je jako přílohu nebo jako samostatný chod třeba se salátem.
do 1 hodiny

Přpravte si úžasné pečené brambory podle video receptu přímo se šéfem:

reklama

Postup

  1. Omyté brambory pokapejte olivovým olejem, posypte solí a vložte do roštu. Navrch vložte čerstvou petržel a tymián a čtvrtky červené cibule. Rošt zavřete a vložte na rozpálený gril.
  2. Mezitím si připravte dresink: smíchejte bílý a smetanový jogurt. Opepřete, osolte, přidejte nasekanou pažitku a bazalku, limetovou šťávu, nakrájenou chilli papričku a česnek zbavený klíčku. Promíchejte a nechte chvíli odstát.
  3. Asi po 40 minutách vyndejte brambory. Upečenou cibuli pokrájejte, osolte, opepřete, posypte oreganem, pokapejte olivovým olejem a přidejte k dresinku. Spojte. Brambory nařízněte do kříže, zmáčkněte a naplňte omáčkou.

Pečené brambory s bílým jogurtem  Foto: Pečené brambory s bílým jogurtem; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

reklama