zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Středomořská plněná vepřová pečeně na grilu
Autor: Udíme a grilujeme Středomořská plněná vepřová pečeně na grilu

Středomořská plněná vepřová pečeně na grilu

Hodnoceno: 4x
Technika použitá v tomto receptu otevírá nové možnosti, jak bez komplikací naplnit větší kusy masa. Příprava na grilu dodá masu příjemnou kouřovou příchuť, ale mimo sezonu lze maso upéct i doma v troubě.
nad 2 hodiny
8–10 porcí

reklama

Postup

  1. Gril vyhřejte na 150 °C.
  2. Vepřovou pečeni ve vzdálenostech asi na tloušťku prstu nakrájejte přibližně do dvou třetin hloubky tak, že maso zůstane dole ještě spojené.
  3. Na náplň najemno nasekejte olivy a piniové oříšky. Sýr manchego nakrájejte na kostičky a vložte společně s olivami a oříšky do mísy. Fenyklová semínka rozmělněte v hmoždíři a smíchejte je s mořskou solí.
  4. Vepřovou pečeni ze všech stran okořeňte směsí soli a fenyklu a do každé řezem vytvořené kapsy vložte 1 plátek pancetty a lžíci náplně.
  5. Do masa zapíchněte vpichový teploměr a pečeni v grilovacím koši vložte do grilovací komory. Požadovaná teplota uvnitř masa je 62 °C. Jakmile dosáhne této cílové teploty, pečeni vyjměte a nechte ji 20 minut přikrytou odpočinout. Poté pečeni krájejte na plátky a servírujte.
Středomořská plněná vepřová pečeně na grilu
Autor: Udíme a grilujeme Středomořská plněná vepřová pečeně na grilu

reklama

Udíme a grilujeme
Markus Kaufer

Precizní příručka pro milovníky moderního grilování, uzení, barbecue. Ucelený přehled všech pomůcek, nástrojů a samotných grilů a udíren s pečlivým popisem a výčtem vlastností a výhod. A samozřejmě nechybí ani obsáhlá receptová část, v které najdete 70 zajímavých receptů. Solidní pomocník pro všechny, kdo rádi přicházejí věcem na kloub.

Vydalo nakladatelství Grada.