zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kynuté koláče s ovocem a tvarohem
Autor: Máma peče doma Kynuté koláče s ovocem a tvarohem

Kynuté koláče s ovocem a tvarohem

Hodnoceno: 4x
Kynuté moučníky potřebují svůj čas, ale ta sladká odměna? Za tu námahu to vždy stojí! Zkuste domácí kynuté koláče s ovocem a tvarohem, tato dvojka surovin je během léta nenahraditelná.
nad 2 hodiny

reklama

Suroviny

Tvarohová náplň:

Drobenka:

Na dokončení:

Postup

 1. Všechny suroviny vytáhněte alespoň hodinu před začátkem pečení.
 2. Připravte si kvásek. Droždí si dejte do větší misky spolu s 30 g cukru a utřete je dohromady (z droždí bude kašička), poté přidejte 100 ml vlažného mléka a 30 g mouky – vše vymíchejte a nechte 20 minut vzejít.
 3. Jakmile vzejde kvásku, dejte do mísy prosátou mouku, zbytek cukru, vejce, zbytek mléka a kvásek.
 4. Kynuté těsto začněte hníst a přilejte vlažné rozpuštěné máslo. Těsto nechte 8–10 minut hníst na nejvyšší rychlost. Těsto musí být hladké a elastické.
 5. Takto připravené těsto přikryjte čistou, suchou utěrkou a nechte 75–90 minut kynout.
 6. Během kynutí si připravte náplň do koláčů a drobenku. Tvaroh, žloutek, máslo a cukr dejte do misky a vše dohladka vymíchejte.
 7. Na drobenku dejte všechno do misky a špičkami prstů vypracujte drobenku.
 8. Troubu rozpalte na 180 °C.
 9. Po vykynutí pracovní plochu dostatečně pomoučněte hladkou moukou a vyválejte na cca 0,5cm tlustou „placku“ a pomocí velkého vykrajovátka nebo většího hrnku vykrajujte koláče, které ukládejte s dostatečnými rozestupy na plech vyložený pečicím papírem.
 10. Okraje potřete „rozkvedlaným“ vajíčkem a doprostřed dejte lžíci tvarohové náplně, na náplň dejte hooodně mraženého ovoce a posypejte spoustou drobenky. Koláče nechte ještě 5 minut odpočinout a poté je dejte péct na 30 minut.
 11. Během pečení si připravte máslo-rum. Máslo dejte rozpustit. Po rozpuštění máslo smíchejte s rumem a po upečení koláč ihned pořádně polejte.
 12. Před podáváním koláče pocukrujte moučkovým cukrem a s láskou se do nich pusťte.
Kynuté koláče s ovocem a tvarohem
Autor: Máma peče doma Kynuté koláče s ovocem a tvarohem

reklama

Máma peče doma
Barbora Gorecká

Máma peče doma alias Bára je amatérská kuchařka a pekařka, která ráda s láskou vaří a peče, pro své nejbližší.

Zdravotní sestra, která miluje svou práci, i když někdy si říká, jestli se neminula povoláním. Miluje dobré jídlo, dobré víno a její blog je zaměřený hlavně na pečení. Miluje českou klasiku, ale ráda peče i netradiční dezerty. Ty nejlepší najdete i v její kuchařce Moje nejsladší vzpomínky.