Speciály

Propadněte kouzlu korejské kuchyně s našimi recepty

Zatímco vietnamská, čínská, indická i thajská kuchyně už v Česku zdomácněly a lidé exotická jídla ochutnávají nejen v restauracích, ale vaří je i doma, korejská kuchyně stále čeká na objevení. A že je co objevovat! V tomto výběru vám představíme zajímavé recepty, které rozšíří vaše obzory směrem na Korejský poloostrov...

Co se vám vybaví, když se řekne korejská kuchyně? Určitě to bude kimchi - nakládané fermentované pekingské zelí s chilli. V Koreji se tahle zdravá dobrota podává jako příloha téměř ke každému jídlu, ale používá se i jako ingredience přímo při vaření. Korejci sní kimchi desítky kilogramů ročně a běžně si ho připravují sami doma. Používají na to speciální chilli mouku, která není tak ostrá, jako ostatní druhy chilli a dodá nejen příjemnou pikantnost, ale hlavně velmi výraznou červenou barvu - narazíte na ni pod názvem gochugaru.

Další ingrediencí, bez které se při přípravě korejské kuchyně neobejdete, je fermentovaná chilli pasta gochujang (čti gočudžang). Používá se do základu omáček, polévek i stir-fry a má jemně zauzenou vůni.

Dnes už není problém sehnat speciální ingredience. V Praze je dokonce několik korejských obchodů (K-food a Shin food) a fungují i e-shopy, kde si můžete potřebné suroviny objednat.

Korejská kuchyně je ve většině případů pikantní, ale ne přehnaně ostrá. Díky oblibě fermentované zeleniny je i celkem zdravá. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet, z vlastní zkušenosti víme, že tahle jídla jsou moc dobrá a návyková :)))

Vyzkoušejte nové recepty z korejské kuchyně:

Recepty