Moje vzpomínky na neděli

Domácí veka na chlebíčky – poctivý recept na českou klasiku

Moje hodnocení
2x

Jemná, voňavá, měkká a zároveň s křupavými okraji. To je veka snů. Pokud se chlebíčkům vyhýbáte kvůli gumové základně, upečte si vlastní veku, obložte ji podle chuti a nejspíš také rehabilitujete silvestrovské chlebíčky. A možná i narozeninové, slavnostní a vůbec chlebíčky k jakékoliv příležitosti.

1 porce
45 minut
česká

Suroviny

Postup přípravy

  1. Do mísy robotu dejte všechny suroviny a pomocí hnětacího háku nechte 8–10 minut zpracovat do hladkého těsta.
  2. Těsto vyklopte na pomoučený vál. Rozdělte ho na dvě poloviny a z každé vytvarujte bochánek. Přikryjte ho suchou čistou utěrkou a nechte 45 minut kynout.
  3. Plech vyložte pečicím papírem. Vykynuté bochánky postupně rozválejte na lehce pomoučené ploše na ovál vysoký 5 mm a stočte ho do tvaru válečku. Konce zahněte dovnitř a položte na připravený plech v dostatečném rozestupu. Nechte ještě 45 minut kynout pod utěrkou.
  4. Troubu rozehřejte na 230 °C. Veky postříkejte vodou, vodu rozprašte i do horké trouby a vložte do ní veky. Teplotu snižte na 200 °C a veky pečte dozlatova zhruba 15–18 minut.
  5. Upečené veky vytáhněte a nechte zcela zchladnout.

Vyzkoušejte i další pečivo vhodné na chlebíčky

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Moje vzpomínky na neděli

Barbora Gorecká Moje vzpomínky na neděli

Moje vzpomínky na neděli jsou už třetí kuchařkou oblíbené foodblogerky Báry Gorecké alias Máma peče doma. Nová kniha je provoněná domovem, napsaná s láskou a je plná vzpomínek na dětství, babičky i maminku a jejich báječnou kuchyni.

Na 352 stranách najdete 150 klasických českých a slovenských receptů rozdělených do 7 kapitol (chuťovky a pečivo, pomazánky, saláty, polévky a zavářky do nich, hlavní jídla a přílohy, sladké a Vánoce).

Vůně čerstvého chleba, chuť poctivé bramboračky, báječná svíčková, nadýchaná bábovka… To vše, a ještě mnohem víc najdete na stránkách nové knížky, která oslní nejen výběrem receptů, ale i překrásnými fotografiemi a ilustracemi.

Knihu lze koupit na mamapecedoma.com.


Přečtěte si také

Recepty