návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Nejlepší svatební dorty a dezerty

Nejlepší svatební dorty a dezerty
Nejlepší svatební dorty a dezerty Autor: profimedia.cz
Svatební sezona je v plném proudu. Ať už plánujete vlastní svatbu, nebo se chystáte na nějakou jako svatební host, máme pro vás výběr nejlepších dortů, zákusků a dezertů, které využijete na svatební hostině nebo předsvatebním večírku :)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Svatba je výjimečná chvíle a stojí za to si ji užít se vším všudy. Důležitým pravidlem při plánování svatby je zachovat osobní ráz. Nenechte si vnutit nic, co nemáte rádi jen proto, že je to tradice, a udělejte si veselku přesně podle vlastního gusta. Nikde není psáno, že musíte mít máslový dort a svatební koláčky jako výslužku. Máte rádi cheesecake? Servírujte ho jako svatební dort a hostům místo výslužky dejte třeba dortová "lízátka".

I svatební dorty podléhají módním trendům, ale nenechte se jimi svazovat, je to spíše zajímavá inspirace. V poslední době je například hitem mít pro každého hosta připravený vlastní minidortík, cup cake nebo makronky. Vše je ovšem naservírované na věži z podnosů, takže to působí jako vícepatrový dort.

Novinkou jsou také "nahé dorty", tedy klasické vícepatrové dorty z korpusu promazaného krémem, který ale není potažený marcipánovou hmotou ani polevou a celek tak působí nevšedně rustikálně. Slavnostní ráz zařídí zdobení nejlépe živými květinami. A když už chcete použít krém, nemažte se s tím a naneste ho lehce "amatérsky" :)

svatební dorty inspirace

Vybrali jsme pro vás recepty na dorty a dezerty, které mohou být zajímavou inspirací při plánování svatební hostiny:

Kromě dortů se na svatby hodí i netradiční zákusky, malé dezerty a nějaká ta výslužka pro svatební hosty... Inspirujte se:


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama